Naujienos

EKGT pirmininkė dalyvavo konferencijoje „Kultūros ir kūrybiškumo svarba vaikystėje“

2019 m. gegužės 16 d. EKGT pirmininkė Dalia Urbanavičienė dalyvavo vaikų darželių tinklo „Baltų šalelė“ organizuotoje konferencijoje „Kultūros ir kūrybiškumo svarba vaikystėje“ ir skaitė pranešimą „Kodėl gimtajai kultūrai iki šiol nerandama vietos Lietuvos švietimo sistemoje?“

Konferencijoje taip pat buvo dalinamasi „Baltų šalelės“ kartu su kolegomis iš Suomijos ir Latvijos vykdyto tarptautinio projekto pagal NORDPLUS programą „Gimtoji kultūra ir kūrybiškumas ankstyvojoje vaikystėje ir ikimokykliniame ugdyme“ metu sukaupta gerąja etninės kultūros ir kūrybiškumo puoselėjimo patirtimi.

Penkių vaikų mama Alina Sinicė, vaikų darželių tinklo „Baltų šalelė“ įkūrėja, unikalios ugdymo gimtąja kultūra metodikos autorė, projekte sukauptą patirtį apibendrino, pateikdama rekomendacijas, galinčias praturtinti Lietuvos ugdymo įstaigų programas bei padėti šeimoms ugdyti vaikus iki mokyklos namuose.

Mallu Puurila, Turku vaikų darželių tinklo „Mukulax“ pedagogė, kalbėjo apie tai, kad kūrybiškumas ir žaidimai geriausiais vaikų pasiekimais pasaulyje garsėjantiems suomiams – didžiausia vertybė, kurios neatstos jokios technologijos; kiekvieną savaitę ugdymo veiklos vyksta miške, kur vaikai mokosi ir matematikos, ir kalbos, ir kitų dalykų.

Dzintra Anspoka, Latvijos plėtros agentūros „Pieci“ integracijos centro „Pietura berniem“ direktorė, teigė, kad kiekvienas vaikas turėtų turėti galimybę kasdieniškai pažinti savą kultūrą, kad suprastų save ir jį supančius žmones. Jos patirtis rodo, kad tai  neatsiejama sėkmės mokykloje dalis. 

Apie etninės kultūros teikiamas galimybes vaikų ugdyme kalbėjo rašytoja, iliustratorė Kotryna Zilinskienė-Zylė.

Plačiau apie konferencijoje išsakytas mintis bei etninės kultūros ir švietimo sąsajas – „Baltų šalelės“ interneto svetainėje>>>

EKGT informacija

X