Naujienos

EKGT siūlymas etninės kultūros globą nustatyti kaip valstybinę funkciją

Etninės kultūros globos taryboje jau ne pirmą kartą svarstomas siūlymas keisti etninės kultūros globos reglamentavimą Lietuvos Respublikos įstatymuose. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos tarybos pirmininkės Vilmos Griškevičienės nuomone, viena pagrindinių prastos situacijos, kurioje yra atsidūrusi etninė kultūra šiandien, priežasčių, yra tai, kad etninės kultūros globą savivaldybės gali vykdyti arba nevykdyti savo nuožiūra. Etninės kultūros problemas išspręsti iš esmės pavyktų tik tuo atveju, jei etninės kultūros globos įgyvendinimas įstatymu būtų nustatytas kaip valstybinė funkcija.

EKGT kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetą bei Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komitetą siūlydama koreguoti Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymą ir nustatyti etninės kultūros išsaugojimą ir puoselėjimą kaip valstybinę (valstybės perduotą savivaldybėms) funkciją >>>. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas šiam siūlymui pritarė >>>

2019 m. rugsėjo 25 d. šis klausimas svarstytas Kultūros komitete. Nutarta įpareigoti Lietuvos savivaldybių asociaciją (toliau - LSA) dėl šio klausimo pakartotinai apklausti savivaldybes, nes anksčiau LSA pateikta informacija atspindi senos kadencijos savivaldybių nuomonę.

EKGT kviečia Lietuvos savivaldybes aktyviai pateikti savo nuomonę dėl etninės kultūros globos reglamentavimo pakeitimų.

EKGT informacija

X