Naujienos

Etninės kultūros olimpiados regioninis etapas: Žemaitija

2019 m. vasario 27 d. Telšių „Kranto“ progimnazijoje įvyko Lietuvos moksleivių etninės kultūros olimpiada. Tai buvo jau antrasis olimpiados etapas Žemaitijos regione. Olimpiadoje dalyvavo 16 mokinių iš Šiaulių, Raseinių, Palangos, Mažeikių miestų ir rajonų.

Moksleiviai etnokultūrines žinias demonstravo dviejose kategorijose: 6–8 klasių ir 9–12 klasių. Penkių narių komisija (pirmininkė – Kretingos Pranciškonų gimnazijos etnokultūros mokytoja ekspertė Virginija Rudavičienė) vertino olimpiados dalyvių teorines etnokultūros žinias bei etnokultūrinės kūrybinės raiškos pasirodymus.  6–8 klasių grupėje nugalėtojais tapo: 1 vieta – Jorūnė Dimaitė iš Mažeikių (mokytoja D. Dimienė); 2 vieta – Kazimieras Eglynas iš Palangos (mokytoja R. Šalkauskienė); 3 vieta – Ramunė Dulinskytė iš Mažeikių (mokytoja A. Gricienė). 9–12 klasių grupėje geriausiais pripažinti: 1 vieta – Monika Janušaitė iš Raseinių rajono (mokytoja V. Baltrušaitienė); 2 vieta – Elėja Vilkauskaitė iš Šventosios (mokytoja D. Petkienė) ir Laurynas Bauža iš Palangos (mokytoja R. Kačerauskienė); 3 vieta – Greta Petrauskaitė iš Šiaulių (mokytoja G. Samalionienė).

Etninės kultūros globos tarybos vyriausioji specialistė Žemaitijos regionui Sigita Dacienė labiausiai apgailestavo dėl mažo Plungės, Telšių miesto ir rajono mokinių aktyvumo: „Iš Telšių buvo atrinkta tik viena dalyvė į Lietuvos moksleivių etninės kultūros olimpiados antrąjį turą, bet ir ta pati neatvyko. Tikiuosi, kad ilgainiui ir šių rajonų moksleiviai bei mokytojai įsitrauks aktyviau.“

Renginio organizatoriai: Etninės kultūros globos taryba, Telšių rajono savivaldybės kultūros centras, Telšių „Kranto“ progimnazija.

Žemaitijos etninės kultūros globos tarybos informacija

X