Naujienos

Kviečiame klausytis advento ir Kalėdų laikotarpį atspindinčio postfolkloro

Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, Etninės kultūros globos taryba pakvietė Lietuvoje veikiančius prekybos tinklus, kultūros centrus ir kitas institucijas bei organizacijas kuriant kalėdinę nuotaiką viešosiose erdvėse pasitelkti advento ir Kalėdų laikotarpio dvasią atspindinčias postfolkloro dainas.

Taryba  atkreipia dėmesį, kad Lietuva išsiskiria iš kitų Europos šalių ypač turtingomis ir unikaliomis kalendorinių švenčių tradicijomis. Turime ypač daug savitų, nuostabaus grožio advento ir kalėdinių dainų, o dabartiniai kūrėjai tokių dainų pagrindu yra sukūrę nemažai puikių šiuolaikinių interpretacijų. Tarybos nuomone, viešosiose erdvėse skambančios tradicinės kalėdinės dainos ar nauji jų variantai maloniai nustebina ir pradžiugina Lietuvos gyventojus, iš tolimų kraštų į Tėvynę grįžusias išeivių šeimas bei užsienio turistus. Tradicinių kalėdinių dainų dvasia padeda kurti patrauklų ir unikalų Lietuvos įvaizdį.

Kviečiame ir Jus pasitelkti šio žanro kūrinius kuriant šventinę nuotaiką savo namuose arba įstaigoje. Tarybos parengtą advento ir Kalėdų laikotarpį atspindinčių lietuviškų postfolkloro dainų sąrašą rasite čia>>>

EKGT informacija

Nuotraukoje: Kristinos Motuzienės keramikos fragmentas

X