Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2020

Sodyba „Pagulbis“

„Pagulbis“ – tai išsaugotas aukštaitiškas dvarelis su visais autentiškais pastatais, kurie po šiai dienai rakinami prieš 100 metų kalvio nukaltais raktais. Namą supa tradicinių gėlių darželiai ir šimtametis obelų sodas. Vartus saugo šermukšnis, saugantis nuo blogos akies ir kitų negandų. 

Interjere gausu antikvarinių, dvareliui būdingų baldų: indaujos, krėslai, pianinas. Tačiau gausu ir kiekvienai aukštaičio sodybai būdingų interjero detalių: svetainę puošia sodas, senovinė koklinė krosnis, rankšluostinės, senoviniai rankšluosčiai, margaspalvės tradicinės lovatiesės, sienų kilimėliai, nertos staltiesės, langus puošia ne tik užuolaidėles, bet ir tradiciniai karpiniai. Dauguma audinių austi šeimos moterų rankomis.

Sodyboje organizuojamos stovyklos, etnokultūriniai renginiai ir tradicinių amatų dirbtuvės: liejamos vaškinės žvakės, lipdoma iš molio, gaminami odiniai papuošalai, veliama vilna, kepami šakočiai. 

Sodyba įsikūrusi Pagulbio kaime, Molėtų rajone. Sodybos paskyra veidaknygėje >>>

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2019 „Pagulbiui“ buvo skirta II vieta. 

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2020 „Pagulbiui“ skirta I vieta. Ši sodyba taip pat pripažinta Geriausia etnokultūrine Rytų Aukštaitijos sodyba 2020.

X