Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2020

Sodyba „Vėjų fėja“

Kaimo turizmo sodyba „Vėjų fėja“ įsikūrusi aukštaitiškame ūkyje, kurio amžius siekia 150 metų. Visi pastatai renovuoti, tačiau kiekvienas iš jų tebestovi savo vietoje, kokia jam buvo paskirta laikantis Aukštaitijai būdingų sodybos planavimo tradicijų. Sodybos pastatus supa seni ąžuolai, eglės, beržai ir sodas, kuriame auga tradicinių veislių vaismedžiai. Šalia sodybos – ežerai ir miškai. 

Visą vasarą sodyboje vyksta etnokultūrinės stovyklos, visus metus rengiamos etnokultūrinės edukacijos. Edukacijoje „Baltų, raštai“ lankytojai supažindiniami su tradicinėje lietuvių tekstilėje, molio, medžio ir metalo dirbiniuose aptinkamais ženklais. Edukacijoje „Iš pasakų skrynios“ nagrinėjamos senosios pasakos ir žaidimai. Edukacijoje „Gyvybės medis“ dalyviai dainuoja ir mokosi suprasti dainų simbolius. „Rugelio kelio“ edukacijoje susipažįstama su visu duonos gimimo procesu. Sodyboje galima susipažinti su audimo, vilnos vėlimo, siuvimo, karpinių karpymo, keramikos amatais; užsimaniusieji gali giliau pažinti ir pirties, maisto gaminimo tradicijas.    

Šeimas, klases ir kitas grupes sodyba kviečia remiantis visomis tradicijomis švęsti Kalėdas, Velykas. Organizuojami tradiciniai mergvakariai.   

„Vėjų fėja“ įsikūrusi Pratkūnų kaime 4, Kruonio sen., Kaišiadorių r. Sodybos svetainė >>> 

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2020 sodybai „Vėjų fėja" skirta nominacija už kūrybingas etnokultūrines edukacijas.
X