Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2019

Sodyba „Gervių giesmė"

„Gervių giesmė"  -  sodyba, kurioje išsaugoti autentiški, tradiciniai Suvalkijos (Sūduvos) vienkiemiui būdingi trobesiai ir jų aplinka, o taip pat - gamtos artumas ir visa ko natūralumas. Tai ramybės kupinas kampelis, saugomas Kazlų Rūdos miškų. Prie stubos žaliuoja subtilio estetikos tradicinis gėlių darželis. Interjeras pasižymi gausybe tradicijai būdingų elementų: namo sienos - rąstinės, langai puošti popierinėmis karpytomis užuolaidomis, dauguma baldų - senoviniai, lovos apklotos rankų darbo lovatiesės.

Tuo pačiu sodyboje  laukia gausybė tradiciniam gyvenimui būdingų užsiėmimų. Galima pabandyti senoviškai skalbti ir lyginti rūbus, verpti, išsikepti čirvinių blynų, pašerti triušius. Galima pasikaitinti lietuviškoje garinėje pirtyje, pasimokant pirties kultūros iš šią kultūrą išmanančių pirtininkų. Lankytojų laukia tvenkiniai ir žvejyba, uogavimas, grybavimas ir gervių giesmių klausymas.

Tuo pačiu sodyboje galima išmokti ivairių tradicinių amatų. Šeimininkė atskleidžia senąsias audimo paslaptis, o kartu papasakoja audimo istoriją, mokina siuvinėti kryželiu, supažindina su senoviniais aprėdais. Šeimininkas mokina senovinių ugnies skėlimo būdų ir rašymo žąsies plunksna. Iš jų dar galima išmokti vyti virves, austi juostas, o taip pat - pasidaryti talismaną su baltiškais raštais. 

Sodyboje įrengtoje rūkykloje ne tik rūkomi vietinių ūkininkų spausti sūriai, bet ir atskleidžiamos visos suvalkietiškos šalto rūkymo paslaptys.

"Gervių giesmė" įsikūrusi Viliūšių kaime, Kazlų Rūdos savivaldybėje. Sodybos svetainė >>>

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse šiemet „Gervių giesmei" skirta I vieta. 

X