Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2019

Sodyba „Šilas"

Sodyba įkurta 1936 metais. Po šiai dienai kiemas aptvertas tradicine dzūkiška eglišakių tvora, centre stovi gyvenamasis namas, šalia jo svirnas, tvartas, pirtis. Kitoje keliuko pusėje kluono pastate, kur anksčiau buvo laikomi pašarai, dabar įrengtos amatų dirbtuvės edukacijoms, sodyboje yra duonkepė krosnis.

Sodyboje organizuojamose edukacinėse programose, skirtose ir vaikams, ir suaugusiems, galima išmokti: lieti vaškines žvakes, pasigaminti šiaudinį sodą ar žaisliukų Kalėdų eglutei papuošti, velti vilną, tradiciniu dzūkišku būdu marginti velykinius margučius, pasidaryti verbą, karpyti karpinius iš popieriaus, nusipinti kraitelę iš karnų, išsikepti dzūkišką bandą ar grikinę babką duonkepėje krosnyje. Sodybos šeimininkė - kvalifikuota gamtos gidė Laima Saviščevienė - gali pavedžioti po Dzūkijos Nacionalinį Parką ir Čepkelių valstybinį gamtinį rezervatą.

Sodyba „Šilas" įsikurūsi Maksimonių kaime, Varėnos rajone. Sodybos svetainė >>>

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2019 m. sodybai „Šilas" skirta nominacija už kūrybingas etnokultūrines edukacijas ir tradicinių amatų puoselėjimą.

X