Konkursas "Tautinis drabužis"

Konkursas „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“

Etninės kultūros globos taryba kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene 2017 m. skelbė konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“. Buvo kviečiami dalyvauti visi, kurie gyvena Lietuvoje ar toli už jos ribų – kuriems tautinis kostiumas yra svarbus etninės, regioninės ar asmeninės tapatybės simbolis arba brangi šeimos relikvija. Konkurso organizatoriai paprašė papasakoti daug emocijų sukėlusių rūbo įsigijimo ar sukūrimo istorijų, pasidalinti pasakojimais apie tautinio kostiumo reikšmę šeimos ar bendruomenės šventėse bei situacijose. Konkursui atsiųstos 29 istorijos, su kuriomis kviečiame susipažinti.

Rasos Povilionienės istorija

Mano istorija labai trumpa ir netikėta. Labai aktuali šiam kalėdiniam laikotarpiui. 2015 m. šv. Kalėdų rytą po eglute randu baltus siuvinėtus marškinius ir Kalėdų Senio laišką, kuriame – pažadėtas Dzūkiškas Tautinis Kostiumas!!! Po kelių savaičių (pagal K. Senio rekomendaciją) susisiekiu su pažįstama tautinio kostiumo meistre ir pradedame kelionę po gražiausių audinių, spalvų derinių, tautinių raštų pasaulį. Pirmiausia išsirenku audinį sijonui, tada man pateikia prie jo derančius audinius liemenei ir t. t. 

Deimantės ir Tomo Būdelių istorija

Vestuvės. 2015 m. mes ruošėmės vestuvėms, nusprendėme jas paminėti pagal lietuviškas tradicijas, simbolius, kurie įprasmina pokytį žmogaus gyvenime. Tai atsispindi ir tautiniame kostiume, todėl vestuvių dieną juos dėvėjome. Kartu ieškojome prasmės, todėl atsirėmėme į mūsų tautos pamatus. Tautinis kostiumas mums yra Lietuvos simbolis, kuriuo pabrėžiame savo unikalumą – džiaugiamės, kad esame lietuviai. Šio kostiumo paprastume atradome grožį, savitumą, kas artima mums ir vienija visus lietuvius. Be to, jautėmės kitokie – ne masė. Taip kartu žengėme bendro gyvenimo link.  

Gitanos Baranauskienės istorija

Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos pedagogai Tarptautinę mokytojų dieną šventė pasipuošę tautiniais kostiumais. Ar įsivaizduojate mokyklą, kurioje mokytojai vestų pamokas apsirengę tautiniais kostiumais? Būtent taip spalio 5-ąją, Mokytojo dieną, paminėjo Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos kolektyvas. Mokiniai tokią pedagogų staigmeną pasitiko džiaugsmingai. Jau ankstyvą rytmetį mokykloje girdėjosi malonus šurmulys. Mokinių tarybos nariai savo mokytojus pasitiko su gėlėmis, sveikinimais. Vaišino juos kaimiškais močiutės sausainiais ir gardžiu karvutės pieneliu. Vieta prie aktų salės „pražydo“ nuostabiomis gėlėmis. Ant suolelio prie senovinių gėlių piliarožių visi noriai fotografavosi. 

Linos Baziliauskienės istorija

Mūsų šeima puoselėja lietuviškas tradicijas, tad labai dažnai dalyvaujame bendruomeninėse veiklose, miesto šventėse vilkėdami tautinius rūbus. Norime, kad kuo daugiau žmonių prisijungtų prie šalies patriotizmo, jaustų meilę savam kraštui, bei savo krašto žmonėms. Vilkėdami šiuos tautinius rūbus susipažinome su daugybe nuostabių žmonių, su kuriais ir toliau dalyvaujame įvairiuose renginiuose ir draugaujame šeimomis.

Su gražiausiais linkejimais iš Tauragės

Lina Baziliauskienė
 

Nijolės Norbutienės istorija

Mano prosenelė Elena Gutausksienė buvo nuostabi audėja. Jos audimo staklės stovėjo viename iš kambarių namo, esančio Maniūšių k., buvusiame Gruzdžių valsčiuje.

Paprastai ji ausdavo lovatieses, staltieses, rankšluosčius. Tačiau kuomet mano mamytei Albinai Žakaitei sukako 16 metų ir ji pradėjo giedoti bažnytiniame Gruzdžių bažnyčios chore, mano promočiutei teko didelis išbandymas – išausti mamytei, o vėliau ir visam bažnytiniam chorui tautinius rūbus.

Ankstesnis 1 2 3 ... 5 Sekantis
X