Konkursas "Tautinis drabužis"

Rasos Povilionienės istorija

Mano istorija labai trumpa ir netikėta. Labai aktuali šiam kalėdiniam laikotarpiui. 2015 m. šv. Kalėdų rytą po eglute randu baltus siuvinėtus marškinius ir Kalėdų Senio laišką, kuriame – pažadėtas Dzūkiškas Tautinis Kostiumas!!! Po kelių savaičių (pagal K. Senio rekomendaciją) susisiekiu su pažįstama tautinio kostiumo meistre ir pradedame kelionę po gražiausių audinių, spalvų derinių, tautinių raštų pasaulį. Pirmiausia išsirenku audinį sijonui, tada man pateikia prie jo derančius audinius liemenei ir t. t. 

Nekantriai laukiau Joninių, kuomet pirmą kartą švęsiu vilkėdama tautinį kostiumą. Su šeima vykome į Kernavę. Visuomet stengdavausi per šventes papuošti vaikus tautiniais motyvais, o čia, kai ir pati vaikščiojau šalia su tautiniu kostiumu – sulaukėme tikrai daug palankaus dėmesio :) Liepos 6 dieną giedojome tautinę giesmę ant Eigulių piliakalnio Kaune. Pajutau, kaip tautinis kostiumas padeda susijungti su galinga protėvių energija, verčia iki ašarų išgyventi lietuvišką identitetą. 

Galiu drąsiai teigti, kad tai iki šiol pati geriausia Kalėdų Senio dovana ir svarbiausias pasididžiavimas mano rūbų spintoje. 

Rasa Povilionienė

X