Renginiai

Konkursas „Tautinis drabužis mano šeimos ir benduromenės istorijoje“

2017 metais Etninės kultūros globos taryba kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene organizavo konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“. Jame dalyvauti buvo kviečiami visi, kuriems tautinis kostiumas yra svarbus etninės, regioninės ar asmeninės tapatybės simbolis arba brangi šeimos relikvija. Konkursu siekta kelti tautinio kostiumo prestižą, populiarinti tautinio kostiumo dėvėjimo svarbių šeimos, bendruomenės ir tautos švenčių proga tradicijas. Konkursui buvo atsiųstos 29 vertingos istorijos, su kuriomis susipažinti galima čia ►. Labiausiai įkvepiančių, pamokančių ir intriguojančių istorijų autoriai buvo apdovanoti EKGT organizuotame konkurso nugalėtojų apdovanojimo reginyje 2018 m. vasario 1 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

 

Konkurso nugalėtojų apdovanojimo renginyje juos sveikino Tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, konkurso sumanytojas Tarybos narys Virginijus Jocys, lietuvių folkloro atlikėja Veronika Povilionienė.

Už įdomiai, intriguojančiai, jautriai parašytą, pamokančią ir įkvepiančią istoriją apdovanoti:

Trys konkurso dalyviai įvertinti už itin atsakingą požiūrį į tautinio drabužio komplektavimą. Jų tautiniai kostiumai pripažinti atitinkantys  etnografinio regiono kostiumo principus, teisingai pasiūti ir tinkamai papuošti. Tai:

Etninės kultūros globos taryba dėkoja konkurso dalyviams už atsiųstas istorijas, įrodančias, kad tautinis drabužis gali būti ir yra brangiais prisiminimais ir išgyvenimais apsuptas simbolis, vienijantis šeimą, bendruomenę ir tautą.

EKGT informacija

X