Suvalkija (Sūduva)

Herbas ir vėliava

Suvalkijos (Sūduvos) herbo ir vėliavos projektai sukurti Suvalkijos (Sūduvos) etninės kultūros globos tarybos iniciatyva, projektų autorius – Rolandas Rimkūnas. Herbo ir vėliavos projektai suderinti Lietuvos heraldikos komisijoje 2015 m. balandžio 2 d.

Suvalkijos (Sūduvos) herbe pavaizduotas raudonas tauras (su sidabro akimis ir dantimis) ant sidabrinio skydo, skydą iš abiejų pusių puošia sidabrinės ąžuolo šakelės su gilėmis, o šakelių apačia sujungta sidabriniu kaspinu, kuriame raudonomis raidėmis įrašytas devizas "Vienybė težydi". Herbo devizas sutampa su paskutine Lietuvos himno eilute primenant, kad jo autorius Vincas Kudirka yra kilęs iš šio regiono. Ąžuolo šakos simbolizuoja gilią regiono istoriją, o tauras yra energingumo, didžiadvasiškumo ir taurumo simbolis.

 

Suvalkijos (Sūduvos) vėliava yra herbinė vėliava. Tai raudonos spalvos audeklas, kurio centre išsiuvinėtas Suvalkijos (Sūduvos) regiono herbas. Reprezentacinės Suvalkijos (Sūduvos) vėliavos trys laisvi kraštai apsiūti sidabro virvele.

 

 

 

Etnografinių regionų herbų ir vėliavų naudojimo tvarkos>>>

 

X