Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos

MAŽOJI LIETUVA

„Pakalnė" (Šilutės r.)
Sodyba „Pakalnė“ įsikūrusi Rusnės saloje, ant Pakalnės upės kranto. Kaip ir dera senai žvejo sodybai: nuo namo iki upės tik 30 metrų, upe tik 2 kilometrai iki Kuršių marių. Sodyba rekonstruota stengiantis kiek įmanoma išsaugoti šio krašto tradicijas, pritaikant ją šiuolaikinio žmogaus poreikiams. Pagrindinio namo stogas dengtas nendrėmis, jį puošia tradiciniai apvadai. Aplinkui – vaistažolių darželiai, aptverti tradicinėmis tvorelėmis. Sode auga tradiciniai vaismedžiai ir vaiskrūmiai.

Sodybos šeimininkė Živilė Skirkevičienė yra kvalifikuota gidė ir gali supažindinti su apylinkių istorinėmis, etnografinėmis vietomis. Sodyboje vyksta vaistažolių ir arbatų pažinimo seminarai. Svečiams panorėjus, patiekiama tradicinė pamario žuvienė.

„Pakalnė“ įsikūrusi Pakalnės g. 48, Pakalnės kaime, Rusnės seniūnjoje, Šilutės rajone. Virtualioje erdvėje apie sodybą galima paskaityti svetainėje „Atostogos kaime“ >>>

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2020 „Pakalnė“ iškovojo prizinę III vietą ir buvo pripažinta Geriausia etnokultūrine Mažosios Lietuvos sodyba 2020.

„Ėvė" (Šilutės r.)

Sodyba „Ėvė“ – tai restauruotas 1900 m. statybos didysis pievininkų laukininkų namas (buvusi Minijos kaimo mokykla) su ūkiniais pastatais (staldu, skūnia, rūsiu). Visi pastatai atnaujinti remiantis profesionalių tradicinės architektūros specialistų rekomendacijomis, dekoruoti drožinėtais lėkiais, vėjalentėmis, karnyzinėmis lentomis, langų apvadais ir langinėmis. Tad sodyba – išskirtinis Mažosios Lietuvos tradicinės architektūros pavyzdys. Šeimininkai saugo išlikusius sodybos baldus, buities rakandus, kaupia Mingės kaimo gyventojų dovanotus eksponatus, juos išradingai eksponuoja. Tad čia galima daug sužinoti ne tik apie Mažosios Lietuvos tradicinę architektūrą, bet ir apie žmonių gyvenimą, amatus, užsiėmimus.

Sodyboje galima paragauti tradicinių Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalų. Gaminami Karaliaučiaus kukuliai „Kionigsberger Klopse“, anuomet buvęs prašmatnus krašto patiekalas – mėsos kukuliai baltame padaže su kaparėliais. Sodybos šeimininkai svečius vaišina žuviene, rūkyta žuvimi, varške, tradicinėmis arbatomis, kava.

Bendradarbiaujama su vietiniais žvejais, laivų savininkais. Svečių laukia kelionės laivu po Nemuno deltos upes, žvejyba. Taip pat kelionės po apylinkes: Aukštumalos pelkę, Kintų miestelį, Ventės ragą ir kt.

Sodyba įsikūrusi Minijos kaime, Kintų seniūnijoje, Šilutės rajone. Sodybos svetainė >>>

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2019 sodybai „Ėvė“ skirta nominacija už Mažosios Lietuvos tradicinės architektūros puoselėjimą. Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2020 „Ėvei" skirta nominacija už dėmesį  Mažosios Lietuvos kultūriniam paveldui ir tradicijoms.

X