Etnokultūrinės vasaros stovyklos

VILNIUS

Dienos stovykla „Atostogos su etnine kultūra“

Tai Vilniaus etninės kultūros centro rengiama stovykla 11-14 metų vaikams. Joje gausu įvairių kūrybinių užsiėmimų, susitikimų, išvykų į muziejus ir kitas lankytinas vietas. Organizatoriai rašo: „Mūsų stovyklos tikslas – ne tik užtikrinti smagų ir turiningą vaikų laisvalaikį vasaros atostogų metu, o ir pasiūlyti vaikams tokius užsiėmimus, kurie supažindintų su etnine kultūra, skatintų ja domėtis, interpretuoti."

Numatomos veiklos: žvakių liejimas, muilo, odinių apyrankių, papuošalų iš žalvario gamyba, juostų  audimas kaladėlėmis, šiaudinių sodų (reketuko) rišimas, ekskursija ir paskaita Vilniaus puodžių ceche, ekskursija po senąsias amatų dirbtuves ir susitikimai su amatininkais, vilnos vėlimas šlapiuoju būdu, keramika, įvairūs žaidimai („Baltiški ženklai“, „Kon saka“, Etno protmūšis“ ir kt.), diskusijos, dienos refleksijos, pietūs ir užkandžiai dienos eigoje.

Stovykla vyks:
I pamaina birželio 14-18 d.
II pamaina birželio 21-25 d.

Daugiau informacijos rasite: www.etno.lt


Dienos stovykla „Indraja – tradicijų labirintais“
Birželio 28–liepos 2 dienomis kviečiame 1–5 klasėse besimokančius vaikus į nuotykių ir etnologinių motyvų kupiną dienos stovyklą Vilniuje.
 
Stovyklos dalyviai žygiuos puikiais Pavilnių regioninio parko gamtos takais, braidys Vilnios upėje, sužinos daug įdomių dalykų apie tradicines metų šventes, gamins kaukes, medinius kalavijus ir skydus, burs iš žolynų ir pins iš jų kilimėlius, riš arkliukus bei lėlytes.
 
Užsiėmimai vyks Pavilnių regioniniame parke, LMNŠC III rūmuose Džiaugsmo g. 44, Vilnius. Daugiau informacijos ir registracija: gamtineedukacija@gmail.com, tel. 865058563 (vyr. vadovė Sondra Jonceva), LMNSC svetainė >>>
Etnokultūrinė dienos stovykla „Vasara kitaip"

Tradicijų centras „Būties ratu“ liepos 5 – 9 dienomis rengia etnokultūrinę stovyklą vaikams „Vasara kitaip“ Vilniaus rajone.

Organizatoriai rašo: „Visi drauge smagiai leisime laiką: žaisime, keliausime, mokysimės įvairių amatų, dainų, žaidimų, gaminsime muzikos instrumentus, jais grosime ir kitaip žaismingai leisime laiką drauge su muzikante Varsa Zakariene, tautinių juostų meistre Birute Viršilaite, meduolių meistre Regina Žemaitaitiene, aitvarų meistru Jonu Kriščiūnu ir kitais puikiais mokytojais".

Stovyklos būstinės adresas: Minsko pl.49, Kuprioniškių k., Nemėžio sen., Vilniaus r.

Data: 2021 m. liepos 7- 9 d. Kviečiami 7-12 metų vaikai. Daugiau informacijos >>>

 

X