Etnokultūrinės vasaros stovyklos

ŽEMAITIJA

Vaikų ir jaunimo etninės kultūros stovykla – meistriškumo kursai „TRADICIJA"

2021 m. birželio 18-25 d. Palangoje vyks XXI tarptautinė vaikų ir jaunimo etninės kultūros stovykla „Tradicija" ir meistriškumo kursai pedagogams.

Kviečiami dalyvauti vaikų, jaunimo ir suaugusių folkloro kolektyvai, pavieniai kolektyvų dalyviai ir vadovai, muzikos, liaudies choreografijos, dailės mokytojai, ikimokyklinio ugdymo specialistai, pedagogai ir visi besidomintys tradicine liaudies kultūra.
Programoje: Lietuvos, Gruzijos, Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos ir kitų šalių įžymių pedagogų meistriškumo pamokos (kasdieniai 6-8 val. teoriniai ir praktiniai tradicinio dainavimo užsiėmimai, liaudies kostiumo elementų gamybos (juostų vijimas, siuvinėjimas, papuošalų gamyba), liaudies šokio, liaudiškų žaidimų, teatro ir kt. užsiėmimai;

Renginį organizuoja - Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro vadovai Irena ir Nikolajus Zacharovai, Tautinių mažumų departamentas, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1097079067437628


Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursai

2021 metais Žemaičių etnomuzikavimo kursai planuojami liepos 13–16 dienomis. Kaip ir visada jie vyks Kelmėje ir jos apylinkėse.

Šie kursai pagrinde skiriami jaunimui, o taip pat - šeimoms, norinčioms pažinti žemaitiškus papročius ir tradicijas. Paskaitas vasaros kursų metu skaito, savo tiriamuosius mokslo darbus ir leidinius pristato etninę kultūrą tiriantys mokslininkai, praktinius muzikavimo užsiėmimus veda etnomuzikologai ir liaudies muzikantai, tradicinių amatų technologijų moko Žemaitijos regiono tradicinių amatų meistrai.

Daugiau infromacijos Kelmės kultūros centro interneto svetainėje: http://kelmeskc.lt Nuotrauka iš Kelmės kultūros centro paskyros veidaknygėje


Etnokultūrinės kūrybinės dirbtuvės Paršežerio stovyklavietėje

Vyks liepos liepos 19-23 dienomis Paršežerio stovyklavietėje (Šilalės r.). Organizatorius - Šilalės kultūros centras.

Stovykla skirta Šilalės krašto vaikams ir jaunimui. Programoje - amatai, kurių paslaptimis dalinsis puikiausi Žemaitijos amatininkai, tikrai linksmi šokiai, muzikavimo pamokos, dainos, liaudies teatras, žygiai, laužai ir t.t.

Daugiau informacijos: Goda Juškaitė, tel. +370 626 78519.

Akimirkos iš ankstesnių metų stovyklos Paršežerio stovyklavietėje: http://silaleskc.lt/vi-tradicine-etnokulturine-stovykla/


Jaunimo vasaros stovykla „Laisvės kovų atmintis“

Stovyklos organizatoriai - Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis - rašo: „Jaunimo vasaros stovykla „Laisvės kovų atmintis“ kviečia jau 10-ąjį kartą! Ketiname tęsti darbus Kęstučio apygardoje. Toliau žygiuosime, kalbėsimės, kursime prisimindami Lietuvos partizaninį karą ir jo dalyvius. Šių metų stovyklos programoje – žvalgymai, žygiai, susitikimai su laisvės kovų dalyviais ir jų atminimo kūrėjais, į įvairius Lietuvos istorijos laikotarpius nukeliantys pranešimai ir daugybė kitų bendrų veiklų, priartinančių mus prie laisvės kovų dvasios."

Stovykloje kviečiamas dalyvauti 15-25 m. jaunimas, besidomintis Lietuvos partizaniniu karu ir norintis išgirsti gyvus to laikotarpio liudijimus bei įvairiapusiškai pažinti laisvės kovų kraštovaizdį. Viskas, ko reikia, norint dalyvauti stovykloje – užpildyti registracijos anketą ir įvardinti savo motyvacij, kuri bus itin svarbiu kriterijumi atrenkant dalyvius. Vietų skaičius – ribotas.

Data: 2021 m. rugpjūčio 15-22 d. Vieta: Skaudvilės m. (Skaudvilės sen., Tauragės r. sav.) !Registracijos forma: https://forms.gle/qrc5MCMqxED5Esf78 Registracija vyksta iki birželio 24 d. imtinai. 

Daugiau informacijos stovyklos paskyroje veidaknygėje >>>
Dienos stovykla „Taip gyveno piemenėliai“ Žemaičių Naumiestyje

Vyks birželio 12 d. 9.30 – 16.00 val.

Stovyklos organizatoriai - Žemaičių krašto etnokultūros centras - siekia išmokyti vaikus žaidimų, rungčių ir kitų užsiėmimų, kuriuos kadaise sugalvojo Žemaitijos piemenėliai. Šios žinios tikrai pravers gyvenant aktyvaus ir sveiko gyvenimo ritmu. 

 

Daugiau informacijos: http://www.zemaiciukrastas.lt/, el. p. etnocentras@gmail.com,  tel. +370 441 59133, +370 650 78091.


Vasaros užimtumo programa vaikams Švėkšnoje „Tradiciniai amatai: pažink, pajausk, prisimink“

Programa tęsis birželio – rugpjūčio mėnesiais. Vieta – Tradicinių amatų centras Švėkšnoje, Šilutės turizmo informacijos centro filialas.

Ji skirta 6-16 metų vaikams, kurie yra žingeidūs, domisi tradiciniais amatais ir etnokultūra. Programos metu bus galima susipažinti su 3 skirtingais tradiciniais amatais, kurie buvo populiarūs Pamario krašte – vėtrungių gamyba, keramika, popieriaus gamyba.

Programoje numatytos įvairios veiklos (aktyvios, praktinės ir teorinės), kurios skatins kūrybiškumą, plės akiratį, ugdys savarankiškumą, formuos teigiamą požiūrį į tradicinius menus ir etnokultūrą.

Daugiau informacijos: Viktorija Binkulienė tel.: 865555886 https://www.facebook.com/tradiciniuamatucentraswww.siluteinfo.lt

X