Etninės kultūros globos taryba

Etnokultūrinės vasaros stovyklos

2025 m. etnokultūrinės vasaros stovyklos

Vasarą Lietuvoje vyks ne viena etnokultūrinė stovykla, skirta vaikams, jaunimui, o kai kurios – ir suaugusiesiems. Jose susitinka tie, kurie jaučia ypatingą meilę folklorui, trokšta tobulėti etnomuzikavime, domisi Lietuvos istorija ir baltų mitologija, nori sužinoti tradicinių amatų paslaptis, mėgsta žygius ir laužus.

Siekdami palengvinti etnokultūrinių stovyklų paiešką, parengėme jų sąrašą. Kviečiame juo naudotis ruošiantis džiaugsmingoms ir prasmingoms atostogoms. Etnokultūrinių stovyklų organizatorius kviečiame atsiųsti informaciją apie stovyklas, kurių į sąrašą dar neįtraukėme – būtinai paskelbsime.

 

 

AUKŠTAITIJA

Stovykla „Vėjų fėjos“ sodyboje

„Vėjų fėjos“ sodyboje (Kaišiadorių rajonas, Kruonio seniūnija, Pratkūnų kaimas 4, Balkų sodyba) visus metus vyksta daugybė edukacijų ir kitų renginių, kuriuose vaikai kviečiami pasinerti į stebuklingai įdomų etninės kultūros pasaulį. Vasarą čia kviečia tradicinės kultūros įdomybių ir gamtos grožio kupinos stovyklos.

2025 m.vasaros stovyklų pamainos:

Birželio 22–27 d. etnografinė stovykla „Mažųjų Žemyna“ (6–9 m.). 

Birželio 28–liepos 4 d. etnografinė stovykla „Žemyna“ (8–12 m.).

Liepos 5–liepos 11 d. etnografinė stovykla „Žemynos amatai“ (10–14 m.).

Liepos 13–19 d. kulinarinė stovykla „Pasaulis puode“ (11–14 m.).

Liepos 21–25 d. tekstilės menų stovykla mergaitėms „Vėjų fėja“.

Liepos 27–rugpjūčio 2 d. stovykla „Indėniukų vasara“ (7–11 m.).

Rugpjūčio 3–9 d. jaunųjų šeimininkų kulinarinė stovykla „Šiupinys“ (14–18 m.).

Visa informacija ir registracija >>>


Tarptautinė stovykla Rumšiškių etnografijos muziejuje

Tarptautinė stovykla Rumšiškių etnografijos muziejuje rugpjūčio 11–15 d. (8 – 18 m.) vyks anglų kalba. Stovyklautojams tai unikali galimybė nusikelti į XX a. pradžią ir pagyventi Lietuvos etnografijos muziejuje.

Programoje amatai (žvakių liejimas, meduolių gamyba, metalo dirbtuvės), edukacinės programos anglų kalba bei vienos dienos plaukimas baidarėmis, kubilas ir paplūdimio sportas stovyklavietėje, kelionė Kauno mariomis bei maudynės, dviračių žygiai ir pasivažinėjimas senoviniais arklių vežimais. 

Registracija į stovyklą


Vaikų vasaros stovykla „Atostogos kaime“

Stovykla vyks liepos 7-11 d. Lietuvos etnografijos muziejuje Rumšiškėse. Dalyvių amžius 9–14 m. Muziejus pavirs dar nepatirtų nuotykių erdve, o senovės kaimo paslaptys taps vaikų kasdienybe. Stovykloje gausu veiklų: jodinėjimas žirgais, sodų pynimas, maisto gaminimas, senieji amatai ir kt.

Teirautis el. paštu lorita.kulakauskiene@lemu.lt, tel. nr. +370 699 16713 

Visa stovyklos programa ir registracija 


22-oji Tarptautinė tradicinių šokių stovykla

Kviečiame į tradicinę, jau į 22-ąją Tarptautinę tradicinių šokių stovyklą! Ji vyks 2025 m. rugpjūčio 6–10 dienomis Salų dvare (Rokiškio raj., žr. https://saludvaras.lt/)

Šiemetinė stovykla siejama su atmintinų Lietuvių liaudies dainų metų paskelbimu 2025 metais, taip pat su vietos etnokultūrinės tapatybės puoselėjimu. Stovyklos programoje daug dėmesio skiriama dainuojamam šokamajam ir žaidybiniam folklorui, Rokiškio krašto ir kitų gretimų apylinkių aukštaitiškų tradicijų pažinimui.

Organizatoriai: Lietuvių etninės kultūros draugija ir jos įkurtas Tradicinių šokių klubas, Rokiškio tautodailininkų asociacija.

Renginio nuoroda >>>

 

DZŪKIJA (DAINAVA)

„Sidabro vainikėlio“ stovykla

Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ stovykla. Stovykloje gali dalyvauti visi norintys mokiniai ir mokytojai. Būtina sąlyga: mokiniai stovykloje dalyvauja kartu su savo mokytojais (registruotis reikia tiek mokiniams, tiek mokytojams). 

Stovyklos metu vyks keramikos, kalvystės, sodų rišimo, drožybos, margučių marginimo, juostų pynimo ir kiti mokymai. Stovykla šiemet vyksta liepos 7–9 dienomis sodyboje  „Vilkės vila" (Lazdijų rajonas, Bertašiūnų kaimas). 

Registracija į stovyklą >>>

Organizatorius – Lietuvos nacionalinis kultūros centras


Vaikų ir jaunimo vasaros stovykla „Pažinkime vieni kitus“

Dargužių amatų centre (Varėnos r.) vyksianti stovykla kviečia vaikus ir paauglius į nepamirštamą vasaros patirtį! Stovyklos ištakos siekia 2016 metus, o šiemet siūlomos dvi pamainos: liepos 14–18 d. ir rugpjūčio 11–15 d.

Dalyvių laukia etnokultūros pažinimas ir gamtos tyrinėjimas, molio dirbtuvėlės, sporto žaidimai ir kitos įdomios veiklos.

Registracija tel. +370 620 55459 ir el. paštu: pazinkimevienikitus@gmail.com

Daugiau informacijos >>>  

 

SŪDUVA

Tradicinių šokių stovykla „Žaliojoj girelėj“

Rugpjūčio 18–22 d. dienos stovykla vyks Marijampolės kultūros centre, Vilkaviškio g. 2 (10–19 m.).

Stovyklos metu bus organizuojamos įtraukios, kūrybiškos, aktyvios veiklos: tradicinių ratelių, šokių užsiėmimai, etninės kultūros akcijos „Visa Lietuva šoka“, varžytuvių „Patrepsynė“, kitų renginių peržiūros ir aptarimai, paskaita apie sūduvių tautinius kostiumus, žygis po Marijampolę, aplankant įvairius kultūrinius objektus. Registracija prasidės liepos 23 d. 8.00 val. https://survey123.arcgis.com/share/c402aa6d17 bc4dbead3daee95d0b2a95?portalUrl=https://gis .marijampole.lt/portal


Tradicinio kankliavimo stovykla „Stygos“ 

Rugpjūčio 26–29 d. dienos stovykla vyks Marijampolės moksleivių kūrybos centre, R. Juknevičiaus g. 28 (10–19 m.)

Pirma ir antra diena – tradicinio dainavimo ir kankliavimo mokymai. Trečia diena – tradicinio kankliavimo mokymai su kanklininke muziejininke Laura Lukenskiene. Ketvirta diena – ekskursija į Kauno miesto muziejaus tautinės muzikos skyrių.

Registracija prasidės liepos 23 d. 8.00 val.  https://survey123.arcgis.com/share/c60ff861a57 1499ea0e2382c21fdaf25?portalUrl=https://gis. marijampole.lt/portal

 

VILNIUS

Dienos stovykla „Atostogos su etnine kultūra"

Vilniaus etninės kultūros centras organizuoja vasaros stovyklą „Atostogos su etnine kultūra“ Vilniaus miesto 7–11 m. amžiaus vaikams.

Stovykla vyks birželio 30 – liepos 4 d. (I pamaina) ir rugpjūčio 4–8 d. (II pamaina) Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34).

Stovyklos programoje – įvairūs kūrybiniai užsiėmimai, išvykos, pažintys su amatininkais, edukaciniai žaidimai ir kitos pramogos, padėsiančios geriau pažinti mūsų etninę kultūrą. Stovyklautojai miklins rankas lipdydami molio dirbinius, liedami žvakes, pindami apvalias juosteles ir susipažindami su kitais tradiciniais amatais, o išsidūkti jiems padės tradiciniai žaidimai. 

Daugiau informacijos – Vilniaus etninės kultūros centro svetainėje: https://www.etno.lt/renginiai/vaiku-vasaros-stovykla-atostogos-su-etnine-kultura1/

 

2024 m. etnokultūrinės vasaros stovyklos

Vasarą Lietuvoje vyks ne viena etnokultūrinė stovykla, skirta vaikams, jaunimui, o kai kurios – ir suaugusiesiems. Jose susitinka tie, kurie jaučia ypatingą meilę folklorui, trokšta tobulėti etnomuzikavime, domisi Lietuvos istorija ir baltų mitologija, nori sužinoti tradicinių amatų paslaptis, mėgsta žygius ir laužus.

Siekdami palengvinti etnokultūrinių stovyklų paiešką, parengėme jų sąrašą. Kviečiame juo naudotis ruošiantis džiaugsmingoms ir prasmingoms atostogoms. Etnokultūrinių stovyklų organizatorius kviečiame atsiųsti informaciją apie stovyklas, kurių į sąrašą dar neįtraukėme – būtinai paskelbsime.

 

 

Aukštaitija

Gamtos ir nuotykių stovykla „Praeities tyrinėtojai“

„Vikingų kaime“ (Družuose, Širvintų r.) kasmet organizuojama stovykla „Praeities tyrinėtojai".

Stovyklos data: 2024 m. rugpjūčio 4–10 d.

7 dienų stovykla su nakvyne palapinėse leis patirti gamtos džiaugsmą, įsijausti ir pažinti mūsų senovės protėvių kultūrą, išbandyti senuosius amatus, maisto gamybą lauke, tvirtinti išgyvenimo įgūdžius gamtoje.

Leisies į žygius, tyrinėsi, žaisi, kursi, šoksi į upę atsivėsinti, pažinsi naktinį dangų ir, be abejonės, susirasi naujų draugų.


Stovykla „Vėjų fėjos“ sodyboje

„Vėjų fėjos“ sodyboje (Kaišiadorių rajonas, Kruonio seniūnija, Pratkūnų kaimas 4, Balkų sodyba) visus metus vyksta daugybė edukacijų ir kitų renginių, kuriuose vaikai kviečiami pasinerti į stebuklingai įdomų etninės kultūros pasaulį. Vasarą čia kviečia tradicinės kultūros įdomybių ir gamtos grožio kupinos stovyklos.

2024 m.vasaros stovyklų pamainos:

Birželio 16–21 d. etnografinė-kūrybinė stovykla „Mažųjų Žemyna“ (6–9 m.). 

Birželio 22–28 d. etnografinė-kūrybinė stovykla „Žemyna“ (8–12 m.).

Birželio 30–liepos 7 d. etnografinė senųjų amatų pažinimo stovykla „Žemynos amatai“ (10–14 m.).

Liepos 8–12 d. tekstilės menų stovykla mergaitėms „Vėjų fėja“ (12–14 m.).

Liepos 14–20 d. jaunųjų šeimininkų kulinarinė stovykla „Pasaulis puode“ (11–14 m.).

Liepos 21–27 d. jaunųjų šeimininkų kulinarinė stovykla „Šiupinys“ (14–18 m.).

Rugpjūčio 3–9 d. senosios indėnų kultūros pažintinė-kūrybinė stovykla „Indėniukų vasara“ (7–11 m.).

Rugpjūčio 11–17 d. etnografinio teatro stovykla „Kaukas“ (8–14 m.).

Daugiau žinių  www.vejufeja.lt

 


Juodaragio stovykla

Stovykla vyks 2024 m. liepos 14–20 d. Dūburio ežero saloje, Zarasų krašte.

Ši stovykla skirta šeimoms – čia stovyklauja vaikai kartu su tėvais. Juodaragio stovykla kasmet apipinta vis kita tema. Kartu mes bandėme pažinti Aitvarą, surasti Kauką, suprasti Giraitį, prisijaukinti Žaltį, o 2024-aisiais mėginsime dūgzti paskui Bitę.

Juodaragio stovykla gimė kaip festivalio „Mėnuo Juodaragis" tęsinys. Tai nuotykis, kuriame auga nauja, jaunesnės kartos Juodaragio bendruomenė, norinti pažinti baltišką kultūrą, jos istoriją, gerbianti Gamtą.

Juodaragio stovyklą organizuoja VšĮ „Jaunas mėnuo". Daugiau apie stovyklą rasite svetainėje https://juodaragiostovykla.lt/


Etninės kultūros ir amatų stovykla „Paslapčių kiemelis“

Trečius metus iš eilės rengiama vaikų vasaros stovykla edukacinių užsiėmimų erdvėje „Mitologinių būtybių laboratorija“ sugrįžta su atnaujinta programa ir nauju pavadinimu – „Paslapčių kiemelis“.

Veiklos:

  • Kiekvieną dieną atskleisime po vieną paslaptį (gamtos paslapčių, kūrybiškumo, tradicijų). Kiekvieną dieną vis nauja edukacija.
  • Amatų dirbtuvės (tvorų tvėrimas, vilnos vėlimas / verpimas, juostų audimas / pynimas, tradicinių kaukių gamyba, natūralaus muilo gamyba).
  • Kūrybinės ir aktyvios veiklos gamtoje: indėniško vigvamo statyba, nykštukų namelių gamyba, basų kojų tako rentimas, maudynės baseine, krepšinis / tinklinis.
  • Terapinės veiklos: gongų terapija gamtoje, knygų skaitymo laikas, ryto ir vakaro veiklų aptarimas/refleksija.
  • Meninės veiklos: tapyba, lipdymas iš molio, spalvotos druskos gamyba ir kitos kūrybinės užduotys pagal dalyvių amžių ir gebėjimus.

2024 m. pamainos:

Liepos 1–5 d. dieninė stovykla.

Liepos 8–12 d. stovykla su nakvyne.

Liepos 15–19 d. dieninė stovykla.

Liepos 22–26 d. stovykla su nakvyne.

Liepos 29–rugpjūčio 2 d. mišri stovykla (vaikai gali dalyvauti tik dienos stovykloje, tačiau galima pasirinkti variantą ir su nakvyne. Priimsime pagal jūsų poreikius).

Dalyviai: 6–13 metų vaikai.

Daugiau žinių stovyklos svetainėje


Tradicinio muzikavimo kursai Visagine ir Meironyse

2024 m. rugpjūčio 6–9 d. Visagine (Visagino kultūros centras, Vilties g. 5) ir Meironyse, Ignalinos r. (Aukštaitijos nacionalinis parkas, Gamtos mokykla, Meiros g. 10), rengiami tradicinio muzikavimo smuiku, armonika, dūdmaišiu, mažuoju būgneliu ir cimbolais kursai, skirti Utenos regiono tradiciniams muzikantams.

Visagine bus mokomasi muzikuoti smuiku ir armonika, Meironyse – cimbolais, dūdmaišiu, mažuoju būgneliu. Kursuose kviečiami dalyvauti folkloro ansamblių dalyviai, muzikantai, grojantys minėtais instrumentais, besidomintys tradicine grojimo jais maniera. Kursus ves etnomuzikologijos specialistai Evaldas Vyčinas (cimbolai), Artūras Sinkevičius (dūdmaišis), Rima Garsonienė (mažasis būgnelis), Arvydas Kirda (armonika), Gaila Kirdienė (smuikas).

Informacijos teirautis el. paštu arunas.lunys@lnkc.lt.


XXI (21) tarptautinė tradicinių šokių stovykla

2024 m. XXI tradicinių šokių stovykla vyks Salų dvare Rokiškio rajone (https://saludvaras.lt/). Ji vyks rugpjūčio
7–11 dienomis.

Stovykla skirta tradicinius šokius mėgstančiam arba jų išmokti norinčiam jaunimui.

Čia tradicinių šokių mokina profesionalūs šių šokių tyrinėtojai, groja puikūs tradicinės muzikos subtilybes išmanantys muzikantai. Stovykloje gausu ir kitokių veiklų – galima pramokti vieno ar kito amato, vakarais skamba dainos, stovyklautojai susipažįsta su etnokultūrinėmis apylinkių įdomybėmis ir kt.  

Tai jaunatviškos energijos, meilės Lietuvai ir jos tradicijoms, išradingumo, kūrybingumo ir muzikavimo kupina stovykla.

Stovyklą organizuoja Lietuvių etninės kultūros draugija. 

Registracija į stovyklą.

Jei turite klausimų, rašykite el. paštu lekdraug@gmail.com


Etnokultūrinių veiklų stovykla

Stovykla vaikams ir jaunimui vyks 2024 m. liepos 29 – rugpjūčio 2 d. Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinyje.

Teirautis Jolantos Karaliūnienės, +37064858192,  jolantaimbr@gmail.com


Etnokultūrinė stovykla

2024 m. rugpjūčio 5–9 d. etnokultūrinė stovykla jaunimui Smilgių etnografinėje sodyboje.

Teirautis Linos Narkevičienės,  tel. +370 614 07983, smilgiukc@gmail.com


 

Dzūkija (Dainava)

Dzūkijos regiono tradicinio muzikavimo kursai 

2024 m. birželio 6–8 d. Marcinkonyse, Varėnos r. (Marcinkonių daugiafunkcis centras, Miškininkų g. 53), rengiami tradicinio muzikavimo smuiku, armonika, mažuoju būgneliu ir cimbolais kursai

Kursuose bus mokoma tradicinio muzikavimo smuiku, armonika, mažuoju būgneliu ir cimbolais kursai. Kursuose kviečiami dalyvauti folkloro ansamblių dalyviai, muzikantai, grojantys minėtais instrumentais ir besidomintys tradicine grojimo jais maniera.

Kursus ves žinomi etnomuzikologijos specialistai Evaldas Vyčinas (cimbolai), Rima Garsonienė (mažasis būgnelis), Arvydas Kirda (armonika), Gaila Kirdienė (smuikas). Kursų dalyviams bus išduodami pažymėjimai. 

Organizatorius – Varėnos kultūros centras ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Daugiau informacijos Varėnos kultūros centro svetainėje >>>


Stovyklos „Gervių lizde"  

2024 metų vasarą „Gervių lizde“ vyks 3 stovyklų pamainos: Žiedų, Kino ir Draugų.  Visos mūsų pamainos yra labai skirtingos: tema, užsiėmimai, vadovai, atmosfera skiriasi. Žiedų ir Kino pamainos skirtos 11–16 metų vaikams ir paaugliams, Draugų – 8–16 m.

Skaityk apie kiekvieną ir išsirink savąją!

2024 07 07 – 2024 07 13.  Žiedų pamaina.  11–16 m. vaikams.

Auksarankių pamaina transformuojasi į savęs pažinimo, komandos formavimo pamainą. Auginsime tikrų tikriausius lotoso žiedus iš paaugliškos šiukšlių krūvos. Vyks daug meno terapijos, psichologijos, komandinių pasitikėjimo užsiėmimų, užduočių, bus šiek tiek ir amatų, maisto gamybos.  Į šią pamainą renkasi visas būrys pozityvių, atvirų, darbščių, kantrių, labai motyvuotų vaikų.

Pamainą veda dvi puikios, patyrę moterys: Violeta Baranauskienė ir Jonė Kazakevičiūtė.

2024 07 21 – 2024 07 27. Kino pamaina. 11–16 m. vaikams.

Praėjusią vasarą suorganizuota pirmą kartą, kitą vasarą bus tęsiama, nes labai labai pavyko ir patiko. Šioje stovykloje viskas labai rimtai, daug profesionalumo, daug naujos informacijos, reikia įsitempti dėl rezultato. Pamainą veda du šaunūs vyrai: aktorius Saulius Baltrūnas (Ekspertas) ir režisierius, edukatorius Antanas Gluskinas, kurio aistra yra nebylus kinas. Todėl 2023 metų Kino pamainoje bus kuriamas nebylus, juoda-balta filmas.

2024 08 04 – 2024 08 10. Draugų pamaina. 8–16 m. vaikams.

Šioje pamainoje pagrindinė generuojama idėja yra draugiškumas: sau, savo kūnui, kitiems, aplinkai, gamtai, gyvūnams, viskam, kas mus supa. Programoje kuriami įvairūs menai: „Body Art“, kūrimas iš plastiko, piešimas įvairiomis technikomis, poezija, kalbos menas. Tai tokio stiprumo ir draugiškumo pamaina, kad visi į ją veržte veržiasi.

Pamainą veda du šaunūs vadovai: Kristupas Iljin ir Rima Pikelienė.

Gervių lizdo stovyklavietė įsikūrusi Gervinių kaime, Trakų rajone.

https://www.gerviulizdas.lt/


Pynimo stovykla

Stovykla vyks 2024 m. liepos 29 – rugpjūčio 4 dienomis. Priimami visi norintys, stovyklautojai gyvena palapinėse, maistu pasirūpina patys. Stovykla vyksta Musteikoje, šalia Drevinės bitininkystės  bityno.

Vaikų drevininkų stovykla

Vaikų drevininkų stovykla vyks liepos 1–5 dienomis. Vaikai mokysis drevinės bitininkystės – pins geinį, lies žvakes, susipažins su vaško paruošimu ir bitininkavimu. Stovykla vyks Marcinkonyse, bus išvykų į Drevinės bitininkystės bityną ir prie drevių.  

 


Stovykla „Vaivorykštė“

Stovykla „Vaivorykštė“ vyks 2024 m. liepos 15–19 d. ir rugpjūčio 19–24 d. Vilkiautinio kaime (Mokyklos g. 3, Vilkiautinio k., Merkinės sen., Varėnos r.). 

Stovyklautojų amžius: 7–11 metų.

Programos dalyviai susipažins su senaisiais Dzūkijos amatais, žaidimais. Jie turės progą mokytis dzūkų tarmės, pažinti ir pamilti Dzūkijos kultūrą ir gamtą. 

Stovyklos organizatorius – Varėnos r. Liškiavos daugiafunkcis centras. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/photo?fbid=2705703319572066&set=pcb.2705705142905217

MAŽOJI LIETUVA

Stovykla „Vasara su etnokultūra"

2024 m. liepos 15–19 dienomis vyks stovykla „Vasara su etnokultūra“  Klaipėdos r. etninės kultūros centre (Gargždų g. 1, Dovilai, Klaipėdos r.) .

Stovykla skirta pradinių klasių vaikams.

Stovyklos dalyviai turės progą pažinti išskirtines Mažosios Lietuvos tradicijas.

Organizatorius – Klaipėdos r. etninės kultūros centras. Daugiau informacijos netrukus bus paskelbta http://www.etnodovilai.lt/


 

ŽEMAITIJA

Jaunimo vasaros stovykla „Laisvės kovų atmintis“

 2024 m. rugpjūčio 17–24 d. vyks tryliktoji jaunimo vasaros stovykla „Laisvės kovų atmintis“ Platelių miestelyje (Plungės r. sav.). 

Programoje, kaip ir kasmet, žygiai partizanų takais, dainos, istorinių ir archeologinių tyrimų pranešimai, meninės dirbtuvės, ekskursija Plungės r. sav., nakvynė miške prie laužo ir dar daugiau visokių veiklų). 

Stovykla skirta 15-25 metų jaunimui, kuris domisi savo šalies laisvės kovų istorija.

Daugiau informacijos – feisbuko paskyroje: https://www.facebook.com/events/468417618888684/?ref=newsfeed&locale=lt_LT 

Stovyklą organizuoja Lietuvos Laisvės kovos įamžintojų sąjūdis.

Daugiau ir tikslesnės informacijos birželio pabaigoje. 


Kūrybinio kankliavimo stovykla

VI-oji kūrybinio kankliavimo stovykla kviečia susiburti Žemaitijoje ir pripildyti klonius ir slėnius kanklių gaudesio.

Stovykla vyks 2024 m. rugpjūčio 9–16 dienomis.

Datas pasižymėkite ir rezervuokite šiam nuostabiam potyriui kanklių stovykloje.

Kviečiami visi norintys kankliuoti – tiek suaugę, tiek vaikai.

Kankliuosime atskiromis grupėmis: pradedantys ir pažengę. Vyks ir bendri kankliavimo užsiėmimai, ir paskaitos. Programą praturtins ekskursijos ir vakaronės.

Gyvensime sodyboje prie ežero nameliuose arba palapinėse.
Maitinimas vegetariškas.

Kankliuoti mokins:

pradedančiuosius – Marius Kačiulis,
pažengusius – Agota Zdanavičiūtė,
žemaitiškas kankliavimas –Zita Baniulaitytė,
latviškas kankliavimas – Anda Ābele.

Lektoriai:
etnologas Vytautas Tumėnas,
folkloristas, multiinstrumentalistas Vilius Marma,
muzikantas, instrumentų meistras Guillaume Diamrek.

Svečiai: kanklių meistras Albetas Martinaitis, kompozitorė Toma Čepaitė ir kt.

Renginio nuoroda -> https://www.facebook.com/events/957234118936006?ref=newsfeed

 


 

Vaikų vasaros stovykla „Pas babą Juzę“(liaudiški rateliai ir žaidimai, įvairios edukacijos)

Žagarės kultūros centras, liepos 29 d. – rugpjūčio 3 d.

ATOSTOGŲ PROGRAMOS TEIKĖJAS

Žagarės kultūros centras

Biudžetinė įstaiga, 300542630

Adresas Miesto aikštė 36, Žagarė

Tel. +370 426 56864,

El. p. zagareskultura@gmail.com

Stovyklos veiklos skirtos vaikams nuo 10 iki 16 metų.

Stovyklos veiklos siekia supažindinti vaikus ir jaunimą su liaudies kultūra, pasitelkia netradicines formas unikaliose Žagarės erdvėse.

Registracija vyksta per Joniškio švietimo centrą.

Registracijos pradžia  – 2024 m. birželio 6 d. 8.30 val.

Registracija į stovyklas  https://cutt.ly/Ieid0r80

 


 

Etnokultūrinė laboratorija „Šaknys“ (didinti Žagarės miesto ir aplinkinių gyvenviečių vaikų prieinamumą prie etninės kultūros, organizuojant aktyvius edukacijų ciklus, suteikiant galimybę dalyvauti įvairiose etninės kultūros veiklose, ugdyti kūrybinį potencialą, meninius gebėjimus ir kūrybiškumą bei plėsti kultūrinį vaikų akiratį susipažįstant su įvairialypiu ir turtingu etninės kultūros pasauliu).

Registracija vyksta per Joniškio švietimo centrą.

Registracijos pradžia  – 2024 m. birželio 6 d. 8.30 val.

Registracija į stovyklas  https://cutt.ly/Ieid0r80

 

 

KAUNAS

Stovykla „Vasara su tradicine lietuvių kultūra“

2024 m. birželio 17–21 d. 8–17 val. Kauno tautinės kultūros centre (KTKC) (A.Jakšto g. 18) vyks kūrybinė-meninė vaikų (7–11 m.) stovykla „Vasara su tradicine lietuvių kultūra“.

1 ir 2 grupės. Mokama. (Maitinimas – pusryčiai ir pietūs).

Informacija www.ktkc.lt (ruošiama).

Etnokultūrinės vasaros stovyklos 2023

Šią vasarą, kaip ir kasmet, Lietuvoje vyks ne viena etnokultūrinė stovykla, skirta vaikams, jaunimui, o kai kurios – ir suaugusiesiems. Jose susitinka tie, kurie jaučia ypatingą meilę folklorui, trokšta tobulėti etnomuzikavime, domisi Lietuvos istorija ir baltų mitologija, nori sužinoti tradicinių amatų paslaptis, mėgsta žygius ir laužus.

Siekdami palengvinti etnokultūrinių stovyklų paiešką, parengėme jų sąrašą. Kviečiame juo naudotis ruošiantis džiaugsmingoms ir prasmingoms atostogoms. Etnokultūrinių stovyklų orgtanizatorius kviečiame atsiųsti informaciją apie stovyklas, kurių į sąrašą dar neįtraukėme – būtinai paskelbsime.

Ankstesnis 1 2 Sekantis
X