Naujienos

Kalėdų proga dovanokime artimiesiems Lietuvos meistrų dirbinius!

Etninės kultūros globos taryba kviečia Kalėdų dovanoms rinktis vietinių meistrų – Lietuvos tautodailininkų, menininkų, amatininkų – gaminius. Pirkdami iš vietinio meistro ne tik paremsime savo kaimyno verslą. Verta pastebėti, kad:

- Rankų darbo dovanos yra vienetinės, nepakartojamos ir skleidžiančios ypatingą šilumą.

- Rankų darbo dirbiniai, pavyzdžiui, savitais ženklais išausta juosta, nunertos pirštinės arba išdrožinėtos šukos, nuo seniausių laikų Lietuvoje yra meilės ženklas, taip pat ir visokeriopos laimės linkėjimas.

- Lietuvoje išties yra daug aukščiausio lygio meistrų, kuriančių ypatingo grožio darbus ir savo kūryboje puikiai interpretuojančių Lietuvos kultūrinį palikimą.

Ieškant Lietuvos meistrų gaminių internete, verta pasižvalgyti Lietuvos tautodailininkų sąjungos paskyroje https://www.facebook.com/LietuvosTautodaile, Lietuvos tautinio paveldo platformoje https://www.tautinispaveldas.lt/tradiciniai-amatininkai arba Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos sukurtame puslapyje https://gamtoje.org/ranku-darbo-gaminiai/.

EKGT informacija
Nuotraukoje – Elenos Aleksejevos keramika 

Nacionalinė J. Basanavičiaus premija paskirta Jonui Rudzinksui

Etninės kultūros globos taryba sveikina Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininką, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkės pavaduotoją Joną Rudzinską! Jam paskirta Nacionalinė J. Basanavičiaus premija. Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos komisija 2020 metų premiją J. Rudzinskui nusprendė skirti už ilgametę tautodailės puoselėjimo, sklaidos, tyrinėjimo ir jos kūrėjų ugdymo veiklą, tautodailės prestižo visuomenėje stiprinimą.

Tegyvuoja Latvija!

Etninės kultūros globos taryba sveikina Latviją Nepriklausomybės dienos proga! Tegyvuoja Latvija!

Lietuvas Etniskās kultūras aizsardzības padome sveic Latviju Neatkarības dienā! Lai dzīvo Latvija!

Tautodailės metams skirti simpoziumas ir konferencija

Lietuvos Respublikos Seimui 2020-uosius metus paskelbus Tautodailės metais, gruodžio 16 d. vyks vienas svarbiausių šiai progai numatytų renginių – tarptautinis simpoziumas „Tautodailė šiuolaikinėje visuomenėje“, kurį gruodžio 17  d. pratęs mokslinė konferencija „Tautodailė modernioje visuomenėje: tradicija, transformacijos, iššūkiai". 

 

Devintajame Tarybos posėdyje aptarta

2020 metų devintasis Tarybos posėdis įvyko lapkričio 10 d. 13 val. nuotoliniu būdu. Posėdyje aptarti klausimai: 1. Dėl folkloro ir kitų nematerialaus kultūros paveldo archyvų reglamentavimo. 2. Dėl Kultūros ministerijos rengiamos Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos projekto. 3. Dėl Lietuvos kultūros tarybos skiriamo finansavimo etninei kultūrai. 4. Dėl Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Etnomuzikologijos katedros išsaugojimo. 5. Dėl folkloristo ir kitų etnokultūrinės krypties profesijų įrašymo į Lietuvos profesijų klasifikatorių.

Ankstesnis 1 2 3 ... 52 Sekantis
X