Herbas ir vėliava
Dzūkijos (Dainavos) etnografinio regiono mažojo ir didžiojo herbų bei vėliavų projektai buvo sukurti šio regiono visuomenininkų iniciatyva, autorius – Arvydas Každailis. Šiuos projektus LHK suderino 2003 m. vasario 25 d. posėdyje. Tačiau sukurti projektai dar nėra patobulinti pagal LHK nustatytas Herbų, herbinių vėliavų, herbinių antspaudų ir herbinių ženklų kūrimo taisykles (priimtas LHK sprendimu 2022 m. gegužės 13 d. Nr. 3D-18), herbų etalonai nėra patvirtinti Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu, o vėliavų nėra patvirtinusi EKGT.
2003 m. sukurtame Dzūkijos (Dainavos) mažojo herbo projekte ant mėlyno herbinio skydo pavaizduotas sidabrinis šarvuotas karys, dešinėje rankoje laikantis auksinę alebardą ant sidabrinio koto, o kaire ranka atsirėmęs į sidabrinį skydą su paauksuota galva ir papėde. Didžiojo herbo projekte aprašytąjį mažąjį herbą iš abiejų pusių laiko dvi atgal atsigręžusios sidabrinės lūšys su auksiniais nagais ir liežuviais, stovinčios užpakalinėmis kojomis ant sijos, ant kurios pakabintas sidabrinis kaspinas su mėlynų raidžių užrašu EX GENTE BELLICOSISSIMA POPULUS LABORIOSUS (liet. „Iš karingiausios genties – darbštūs žmonės“).
Dailininkas Arvydas Každailis 2003 m. sukūrė ir du vėliavos variantus: vienas yra kaip lauko vėliava – mėlynos spalvos audeklas, kurio centre yra mažasis Dzūkijos (Dainavos) herbas, o kitas variantas yra reprezentacinė vėliava – baltos spalvos audeklas, kurio trys laisvi kraštai apsiūti aukso virvele, o vėliavos centre išsiuvinėtas didysis Dzūkijos (Dainavos) herbas.