Tuo tikslu EKGT pirmiausia siūlo permąstyti KRF skirstymo proporcijas ir įtvirtinti Gairėse didesnį finansavimą atskiroms kultūros sritims, atsisakant daugumos tarpsritinių programų. Vadovaujantis būtent tokiu principu lėšos sėkmingai skirstomos Latvijoje ir Estijoje. Viena iš svarbiausių tokio skirstymo sėkmės priežasčių yra ta, kad vienos srities projektus vertina būtent šios srities ekspertai.
Kad etninės kultūros projektams tektų didesnė KRF lėšų dalis, EKGT siūlo etninę kultūrą grąžinti iš programų sąrašo į kultūros ir meno sričių sąrašą.
Svarbus siūlymas – atsisakyti apribojimų regionų atstovams teikti projektus į tam tikras programas. Šiuo metu regionų atstovai negali teikti paraiškų į programas „Etninė kultūra ir nematerialus kultūros paveldas“, „Kūrybinės bendruomenių iniciatyvos“, „Ugdymas kultūra“, „Menas žmogaus gerovei“, „Kultūros ir kūrybinės industrijos“, „Humanitarinės literatūros leidyba“. EKGT įsitikinimu, etninės kultūros projektų kūrėjams sudaroma mažiau galimybių teikti paraiškas į specializuotą savo srities finansavimo kryptį ir tikėtis kompetentingo būtent savo srities ekspertų vertinimo.
Etninės kultūros projektai, EKGT pastebėjimu, nukenčia ir todėl, kad pirmenybė teikiama profesionaliai kūrybai ir kitoms susijusioms veikloms, nepaliekant erdvės platesnio pobūdžio sociokultūriniams projektams, būdingiems etninei kultūrai.
Daugiau siūlymų rasite:
2021-06-28 EKGT raštas „DĖL KULTŪROS RĖMIMO FONDO LĖŠOMIS FINANSUOJAMŲ PROJEKTŲ TEIKIMO GAIRIŲ PROJEKTO"
1 priedas. Estijos, Latvijos ir Lietuvos Kultūros rėmimo fondų skirstymo proporcijos;
2 priedas. Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos 2018–2021 m.;
3 priedas. 2015–2020 m. LKT skirtos lėšos etninės kultūros projektams kitų sričių kontekste.
EKGT informacija
Nuotraukoje – E. Gongapševaitės austa juosta