Naujienos

Etnosporto reglamentavimas ir plėtra aptarti tarpinstituciniame susitikime

2021 m. balandžio 1 d. įvyko Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), Etninės kultūros globos tarybos (EKGT), Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Lietuvos etnosporto komiteto (LEK) ir Lietuvos imtynių federacijos (LIF) atstovų susitikimas. Dalyvavo:  ŠMSM viceministras Linas Obcarskas, ŠMSM Sporto grupės vadovas Rolandas Zuoza ir patarėja Ilona Šimkūnaitė, EKGT pirmininkė Dalia Urbanavičienė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė,  Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas ir LEK atstovai Stanislav Bajurin, Tomas Gervė, Rimantas Diržius, Jevgenij Belov, Vilius Marma.

Susitikimo tikslas – aptarti etnosporto reglamentavimo ir plėtros galimybes.

Aptartas EKGT ir LEK pateiktas siūlymas reglamentuoti etnosportą ir jo apsaugos priemones Lietuvos Respublikos sporto įstatyme. ŠMSM atstovų nuomone, Sporto įstatyme, kuris apibrėžia visą Lietuvos sporto sistemą, etnosportas turėtų būti apibrėžtas glaustai – pavyzdžiui, pateikiant jo apibrėžimą ir nuorodą kitą teisės aktą. Etnosporto, kuris yra itin svarbi tautinės ir nacionalinės tapatybės formavimo priemonė, srities klausimai ir problemos galėtų būti išsamiau reglamentuoti atskirame teisės akte.

Nutarta iš teisinės pusės išsiaiškinti, kokia forma ir kiek plačiai etnosportas galėtų būti įtrauktas į Sporto įstatymą. Taip pat nutarta surinkti informaciją, kaip etnosportas yra reglamentuojamas kitose Europos valstybėse. Dar vienas nutarimas – siekti, kad etnosporto šakos ir žaidimai atsirastų bendrojo ugdymo programose.

EKGT informacija

X