Posėdyje dalyvavo visi (21) Tarybos nariai. Į Tarybos pirmininkus pretendavo du kandidatai: Dalia Urbanavičienė ir Virginijus Jocys. Už D. Urbanavičienės kandidatūrą balsavo 15 Tarybos narių. Remiantis rinkimų rezultatais, pateiktas prašymas Seimo pirmininkui Dalią Urbanavičienę teikti Seimui patvirtinti Tarybos pirmininke naujai kadencijai.
Doc. dr. Dalia Urbanavičienė Tarybos pirmininke išrenkama jau trečią kartą, ji šias pareigas ėjo 2009–2013 ir 2018-2021 metų kadencijose. D. Urbanavičienė – humanitarinių mokslų daktarė, etninės kultūros srities įstatymų ir kitų teisės aktų rengėja, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, viena ryškiausia etnochoreologijos tyrinėtojų Lietuvoje, aktyvi visuomenininkė, Jono Basanavičiaus premijos laureatė.
Kaip visuomenininkė D.Urbanavičienė reiškiasi jau daug metų būdama Lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininke. Ji buvo viena iš pagrindinių Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjungos steigimo iniciatorių, o 2014 m. buvo išrinkta šios sąjungos pirmininko pavaduotoja. Remdamasi savo moksliniais tyrinėjimais, D.Urbanavičienė įsteigė Tradicinių šokių klubą Vilniuje, kurio veikla įkvėpė tokių klubų steigimąsi visoje Lietuvoje.
D. Urbanavičienė vadovavo Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymo rengimo grupei, buvo viena iš Tautinio paveldo produktų įstatymo iniciatorių. Vadovavo rengiant etninės kultūros ugdymo rekomendacijas ir programas, kurios apima nuoseklų etnokultūrinį ugdymą nuo lopšelio-darželio iki baigiamųjų klasių. Daug dirbo ruošdama siūlymus dėl etninės kultūros naudojimo kultūrinio turizmo plėtros srityje, taip pat dėl galimų regioninės pertvarkos modelių.
D. Urbanavičienė yra etnomuzikologė, aktyviai dalyvaujanti tarptautinėse šios srities organizacijose ir jų veikloje. Jos mokslinių tyrimų sritys – etnochoreologijos raida, apeiginiai šokiai, žaidimai ir veiksmai, šokamosios ir žaidžiamosios sutartinės, tradicinio šokio raida ir nūdiena Lietuvoje, šokio užrašymo metodika ir notacijos sistemos, choreografinio folkloro klasifikavimas ir analizė, muzikinio folkloro rinkimo ir folkloro archyvų darbo metodika. Šiomis temomis D. Urbanavičienė yra paskelbusi dvi monografijas, per 60 mokslo straipsnių tarptautiniuose ir Lietuvos mokslo leidiniuose, padariusi per 110 pranešimų konferencijose užsienyje ir Lietuvoje, skaito paskaitas mokytojams, kultūros darbuotojams ir plačiajai visuomenei.
EKGT informacija