Taryba pakvietė kadenciją pradėjusius savivaldybių merus ir tarybas ateities darbuose skirti ypatingą dėmesį tautinės savimonės bei etninės kultūros gyvosios tradicijos tęstinumo užtikrinimui ir nematerialaus kultūros paveldo apsaugai, etninės kultūros veiklų bendruomenėse plėtrai. Taip pat atkreipė dėmesį, kad svarbu puoselėti savojo etnografinio regiono (Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Suvalkijos (Sūduvos), Žemaitijos ar Mažosios Lietuvos) tradicijas.
„Etninė kultūra ir nematerialusis kultūros paveldas – tai didžiulis visų mūsų turtas, paveldėtas iš tėvų ir protėvių, padedantis išlaikyti globalizacijos ir sudėtingos geopolitinės padėties sąlygomis itin svarbų tautinį tapatumą ir pilietiškumą, ugdantis pagarbą ir meilę savo gimtajam kraštui“, – teigiama Tarybos rašte. Užtikrinti šio turto išsaugojimą savivaldybių vadovai gali pasirūpindami, kad etninei kultūrai būtų skiriama pakankamai dėmesio strateginio planavimo dokumentuose ar kad savivaldybės administracijoje atsirastų specialistas, atsakingas už etninę kultūrą ir nematerialųjį kultūros paveldą.
Taryba yra numačiusi ir toliau bendradarbiaudama su savivaldybėmis siekti, kad Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme pateiktas valstybinių (valstybės perduotų savivaldybėms) funkcijų sąrašas būtų papildytas nauja funkcija: „Pilietiškumo, patriotiškumo ir tautinės savimonės ugdymas, etninės kultūros ir vietos tradicijų globa, kultūros paveldo (nematerialaus ir materialaus) apsauga“.
Su Lietuvos savivaldybių merams ir taryboms adresuotu Etninės kultūros globos tarybos raštu galima susipažinti čia >>>
EKGT informacija
Nuotraukoje – žemaitiško tautinio kostiumo audiniai, išausti Palangos rankdarbių meistarnėje