Etninės kultūros globos taryba

Naujienos

Tarybos 2022 m. kalendorinis veiklos planas

Patvirtintas Etninės kultūros globos tarybos 2022 m. veiklos planas. Kviečiame su juo susipažinti čia >>>

EKGT informacija

EKGT siūlymai dėl saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarkos

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2021 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu  sudaryta saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarkos darbo grupė parengė saugomų teritorijų direkcijų pertvarkos modelio-gairių projektą, teikiamą Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Jame numatyta šiuo metu Aplinkos ministerijai pavaldžias 29 regioninių parkų ir rezervatų direkcijas pertvarkyti pagal etnografinius regionus į keturias saugomų teritorijų direkcijas – Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos. 

Etninės kultūros globos taryba išsamiai išanalizavo siūlomą pertvarkos projektą ir pateikė savo išvadas Lietuvos Respublikos Vyriausybei bei Aplinkos ministerijai adresuotame rašte.

Etninės kultūros bendrosios programos projektas įvertintas puikiai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sudaryta komisija, vertinusi atnaujinamų bendrųjų programų projektus, itin teigiamai atsiliepė apie Etninės kultūros bendrosios programos projektą. Konstatuota, kad programa parengta labai šiuolaikiškai, prisitaikant prie įvairių amžiaus grupių moksleivių poreikių ir galimybių. 

 

Tarybos pirmininke naujai kadencijai patvirtinta Dalia Urbanavičienė

Sveikiname naujai kadencijai patvirtintą Etninės kultūros globos tarybos pirmininkę doc. dr. Dalią Urbanavičienę! Pirmininkė ketverių metų kadencijai patvirtinta 2022 m. sausio 20 d. Seimo nutarimu. 

Prisistatydama Seimo nariams, D. Urbanavičienė akcentavo, kad ir šiandien yra aktualūs 1999 m. patvirtinto Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymo preambulės žodžiai: „Tik savo etnine kultūra besiremianti tauta gali palaikyti savo visuomenės narių pilietinį brandumą, dalyvauti pasaulio civilizacijoje kaip lygiavertė partnerė, išlaikyti tokiai partnerystei ir bendradarbiavimui būtiną orumą, savarankiškumą ir savitumą“. Pasak jos, šių žodžių tikrumą paliudija Lietuvos istorija, o bene labiausiai – Dainuojanti revoliucija: vargu ar ji būtų įvykusi, jei ne 20-mečiu anksčiau kilęs etnokultūrinis sąjūdis, kuris buvo itin svarbus veiksnys, paskatinęs sovietinės sistemos griūtį.

Lietuvos laisvės kovų dainos

Sausio 13-osios minėjimo proga – Lietuvos laisvės kovų folkloras ir postfolkloras Etninės kultūros globos tarybos parengtame grojaraštyje: https://www.youtube.com/playlist?list=PLZ_Oazhp1wMqJLUlWfS6KjwuAzpsEc2sl
 
Nuotraukoje – postfolkloro grupės „Gilė“ dainininkai ir muzikantai
 
X