Taryba pasiūlė su švietimu susijusių profesijų sąrašą papildyti etnomuzikologijos dėstytojo, folkloristikos dėstytojo, etninės kultūros mokytojo, neformaliojo švietimo mokytojo (etninės kultūros ugdymas), etnokultūrinio kolektyvo vadovo ir t. t. profesijomis.
Tarybos nuomone, klasifikatoriuje galėtų atsirasti pogrupis „Kultūros srities specialistai“, kuriame turėtų būti ir tokios profesijos, kaip etninės kultūros specialistas, etnografas, kultūros paveldo specialistas, materialaus kultūros paveldo specialistas, nematerialaus kultūros paveldo specialistas.
Su muzikos sfera susijusiame profesijų pogrupyje, Tarybos ekspertų nuomone, greta choro ar populiariosios muzikos dainininko, chormeisterio, akomponuotojo ir kt. turėtų atsirasti folkloro atlikėjo bei folkloro kolektyvo vadovo profesijos. Lygiai taip pat su šokio sfera susijusiame profesijų pogrupyje – jeigu išskiriamos naktinio klubo šokėjo bei baro šokėjo profesijos, galėtų būti išskirta ir tradicinių šokių šokėjo profesija.
Sporto sferos profesijų progrupiuose, etninės kultūros ekspertų nuomone, turėtų atsirasti etnosporto instruktoriaus, vadeliotojo profesijos. O tarp kūno rengybos srities profesijų galėtų būti ir lietuviškos pirties pirtininko profesija.
Taip pat nemažai siūlymų pateikta dėl profesijų, susijusių su tradiciniais amatais. Tarybos nuomone, Lietuvos profesijų klasifikatoriuje turėtų būti visos profesijos, besisiejančios su Žemės ūkio ministerijos patvirtintoje Tradicinių amatų klasifikacijoje >>> išskiriamais amatais.
EKGT informacija
Nuotrauka iš www.tautinispaveldas.lt