Naujienos

Pritarta gyvojo muziejaus įteisinimui

Balandžio 14 d. Seimo Kultūros komitete drauge su Kauno rajono savivaldybės vadovais sutarta, kad Arūnas ir Vida Sniečkai, daugiau nei 30 metų puoselėjantys A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejų, nebus iškraustomi iš šio muziejaus sodybos. Jiems bus sudarytos sąlygos ir toliau gyventi sodyboje, kartu rūpinantis šiuo nepaprastu, jų pačių sukurtu muziejumi.
 
Kultūros ministerija Kauno rajono savivaldybei pasiūlė sudaryti su A. ir V. Sniečkais sutartį dėl gyvenimo tarnybiniame bute, esančiame muziejaus dalyje. Sutartis leis muziejininkams gyventi šioje sodyboje tol, kol nors vieną iš jų su muziejumi sies darbiniai santykiai.
 
Kultūros ministerija įsipareigojo per įmanomai trumpiausią laiką paruošti reikiamus įstatymų pakeitimus, kuriais būtų įteisinti gyvieji muziejai. Gyvuoju muziejumi laikomas muziejus, kuriame gyvai atkuriamos tam tikros kultūros, gamtinės aplinkos ar istorinio laikotarpio sąlygos. Gyvojo muziejaus išskirtinis bruožas – jame gali gyventi jį prižiūrintys ir pasirinktą kultūrinę aplinką atkuriantys bei kuriantys muziejininkai.
 
EKGT informacija
Nuotraukoje – A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejaus fragmentas
X