Naujienos

Aukštaitijos tarybos paskutinio metų posėdžio nutarimai

Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos paskutinis metų posėdis įvyko 2020 m. gruodžio 11 d. nuotoliniu būdu. Posėdyje svarstyti klausimai: dėl Aukštaitijos regiono heraldinių ženklų, dėl Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso rezultatų, dėl pasirengimo Etninės kultūros olimpiados I-ajam savivaldybių turui ir kt.

Ramių Kūčių, linksmų šventų Kalėdų, laimingų Naujųjų metų!

Mielieji,

tegu stebuklingosios Kūčios būna ramios ir jaukios!

Tegu šventosios Kalėdos būna linksmos ir šviesios!

Tegu naujas metų ratas sukasi darnoje ir santarvėje!

Būkime visi sveiki ir laimingi!

Etninės kultūros globos tarybos vardu pirmininkė Dalia Urbanavičienė

2020

Kalėdų proga dovanokime artimiesiems Lietuvos meistrų dirbinius!

Etninės kultūros globos taryba kviečia Kalėdų dovanoms rinktis vietinių meistrų – Lietuvos tautodailininkų, menininkų, amatininkų – gaminius. Pirkdami iš vietinio meistro ne tik paremsime savo kaimyno verslą. Verta pastebėti, kad:

- Rankų darbo dovanos yra vienetinės, nepakartojamos ir skleidžiančios ypatingą šilumą.

- Rankų darbo dirbiniai, pavyzdžiui, savitais ženklais išausta juosta, nunertos pirštinės arba išdrožinėtos šukos, nuo seniausių laikų Lietuvoje yra meilės ženklas, taip pat ir visokeriopos laimės linkėjimas.

- Lietuvoje išties yra daug aukščiausio lygio meistrų, kuriančių ypatingo grožio darbus ir savo kūryboje puikiai interpretuojančių Lietuvos kultūrinį palikimą.

Ieškant Lietuvos meistrų gaminių internete, verta pasižvalgyti Lietuvos tautodailininkų sąjungos paskyroje https://www.facebook.com/LietuvosTautodaile, Lietuvos tautinio paveldo platformoje https://www.tautinispaveldas.lt/tradiciniai-amatininkai arba Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos sukurtame puslapyje https://gamtoje.org/ranku-darbo-gaminiai/.

EKGT informacija
Nuotraukoje – Elenos Aleksejevos keramika 

Kviečiame klausytis advento ir Kalėdų folkloro!

Lietuva turi ypač daug savitų, nuostabaus grožio tradicinių advento ir Kalėdų dainų, o šiuolaikiniai kūrėjai tokių dainų pagrindu yra sukūrę nemažai puikių improvizacijų. Youtube kanale parengėme lietuviško kalėdinio folkloro ir postfolkloro grojaraštį >>>

Kviečiame juo naudotis kuriant kalėdinę atmosferą namuose ar viešosiose erdvėse. Tebūnie Kalėdų laukimas kupinas šviesos, sklindančios iš senovinių dainų tekstų ir melodijų. Žinoma, nepamirškime, kad kūrinius transliuojant viešai, būtina susiderinti su kūrėjų ir atlikėjų teises atstovaujančiomis organizacijomis. 

EKGT informacija

Dešimtajame Tarybos posėdyje aptarta

Paskutinis šių metų Etninės kultūros globos tarybos posėdis įvyko gruodžio 8 d. nuotoliniu būdu. Jame atkreiptas dėmesys į Kalėdų laikotarpyje gautas užklausas dėl galimybės nuotoliniu būdu įsigyti tautinio paveldo produktų. Analizuotas tautinio paveldo produktų pristatymo virtualioje erdvėje klausimas.

X