Etninės kultūros globos taryba

Naujienos

Aptarti siūlymai dėl Lietuvos ilgalaikio socialinio tyrimo klausimyno papildymo

Gegužės 12 d. įvyko EKGT laikinosios darbo grupės pasitarimas dėl  strategijoje „Lietuva 2050“ numatyto Lietuvos ilgalaikio socialinio tyrimo (LIST) klausimyno papildymo etninės kultūros srities klausimais. Dalyvavo EKGT pirmininkė doc. dr. Dalia Urbanavičienė, EKGT nariai – doc. dr. Dalia Senvaitytė, dr. Žilvytis Šaknys, svečias – LIST klausimyno bendraautorė prof. dr. Ainė Ramonaitė. 

Siūlymai dėl Atmintinų dienų sąrašo papildymo

Etninės kultūros globos taryba kreipėsi į Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisiją, išreikšdama palaikymą Seimo nario Roberto Šarknicko iniciatyva pateiktam siūlymui į Atmintinų dienų sąrašą įtraukti Sutartinių dieną (lapkričio 16 d.). Tarybos nuomone, Atmintinos dienos skyrimas sutartinėms prisidėtų prie šios į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktos vertybės puoselėjimo, tokiu būdu vykdant tarptautiniu lygiu Lietuvos prisiimtą įsipareigojimą išsaugoti sutartinių tradicijos gyvybingumą. 

Tarybos posėdžio darbotvarkė

Etninės kultūros globos tarybos posėdis vyks 2023 m. gegužės 9 d. 13 val. pusiau nuotoliniu būdu. Darbotvarkėje numatyti klausimai:

  1. Dėl EKGT įsitraukimo į Lietuvos diasporos politikos strateginių gairių „Globali Lietuva“ 2022–2030 m. įgyvendinimo veikslų planą 2024-2026 m. (30 min.);
  2. Dėl kultūros ir kitų specialistų (apimant pedagogus) kompetencijų tobulinimo etninės kultūros srityje gairių rengimo įgyvendinant KM patvirtinto Kultūros paveldo išsaugojimo politikos 2020-2024 metų veiksmų plano 1.3.6 priemonę (20 min.);
  3. Dėl LKT pateiktų visuomenei duomenų apie augantį etninės kultūros projektų rėmimą (20 min.);
  4. Dėl naujos kadencijos EKGT regioninių tarybų personalinės sudėties patvirtinimo (20 min.);
  5. Dėl EKGT tinklalapyje skelbiamos informacijos apie Lietuvos etnografinių regionų žemėlapį papildymo (15 min.);
  6. Kiti klausimai.

Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė
Paveikslėlyje – prieverpstės fragmentas. Prieverpstės autorius – Ignas Demulis. Eksponatą saugo Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, inventorinis numeris – ČDM Lt 2651. Nuotrauka iš virtualios parodos „Senosios prieverpstės“ Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje LIMIS

Seimo Kultūros bei Švietimo ir mokslo komitetų posėdis

Gegužės 3 dieną įvyko Seimo Švietimo ir mokslo bei Kultūros komitetų posėdis, kuriame Prezidentūros, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Kultūros ministerijos ir kitų švietimo bei kultūros insitiucijų atstovai aptarė kultūros ir švietimo sąveikos klausimus.

Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė padėkojo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Nacionalinei švietimo agentūrai už bendradarbiavimą rengiant naują Eninės kultūros bendrąją programą. Ji taip pat pasidžiaugė, kad šiuo metu bendromis jėgomis jau yra rengiamos etninės kultūros ugdymo metodinės rekomendacijos.  

 

Sveikiname 5-osios Etninės kultūros olimpiados nugalėtojus!

2023 m. balandžio 28–29 d. įvyko penktosios Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados šalies etapas. Į Kėdainių Juozo Paukštelio progimnaziją susirinko 43 mokiniai iš visos Lietuvos – regioninio etapo nugalėtojai iš Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Mažosios Lietuvos, Suvalkijos (Sūduvos), Žemaitijos ir savivaldybių etapo nugalėtojai iš Vilniaus, Kauno ir Punsko.

Mokiniai sprendė etnokultūrinio pažinimo testą tema „Etnografiniai regionai: tradicinė muzika, tautiniai drabužiai, tradicinė architektūra, kulinarinis paveldas, regioniniai papročiai“ – tai pirmoji Olimpiados užduotis. Antroji užduotis – etnokultūrinės veiklos ir raiškos pristatymas. Dalyviai pasakojo apie savo etnokultūrinę veiklą mokykloje, bendruomenėje, šeimoje, rodė savo rankdarbius, dainavo, šoko, muzikavo, sekė pasakas ir t. t. Vertinimo komisijai nebuvo lengva iš tokių stiprių, išadingų ir drąsių prisistatymų išrinkti pačius geriausius – visi buvo verti aukščiausių balų. 

Daugiau skaitykite čia >>>

X