Etninės kultūros globos taryba

Naujienos

Dėl etnologijos ir folkloristikos grąžinimo į studijų krypčių sąrašą

Gegužės 10 d. Etninės kultūros globos tarybos atstovės – pirmininkė doc. dr. Dalia Urbanavičienė ir Vytauto Didžiojo universiteto docentė dr. Dalia Senvaitytė susitiko su švietimo, mokslo ir sporto viceministru Gintautu Jakštu ir aptarė EKGT siūlymą grąžinti etnologiją ir folkloristiką į Studijų krypčių sąrašą. 

EKGT pastebėjimu, išbraukus etnologiją ir folkloristiką iš Studijų krypčių sąrašo, buvo nutrauktas etnologijos ir folkloristikos krypties studijų programų rengimas, vadinasi, iš esmės nustota rengti šios krypties specialistus. Tačiau G. Jakštas pastebėjo, kad tai neturėjo užkirsti kelio šios krypties programoms rengti. 

Sutarta detaliai išsiaiškinti, ar kurioje nors Lietuvos aukštojoje mokykloje buvo bandyta išlaikyti etnologijos ir folkloristikos programą po šios krypties studijų panaikinimo Studijų krypčių sąraše. Išsiaiškinus bus toliau diskutuojama dėl etnologijos ir folkloristikos grąžinimo į Studijų krypčių sąrašą. 

EKGT informacija
Paveikslėlyje – dzūkiška lovatiesė iš Lietuvos liaudies buities muziejaus fondų

Sveikiname IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados laimėtojus!

Vakar (gegužės 3 dieną) paskelbti IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados laimėtojai. Etninės kultūros globos taryba nuoširdžiai sveikina Olimpiados nugalėtojus ir jų mokytojus, dėkoja visiems Olimpiados dalyviams ir komisijų nariams!

Olimpiados nugalėtojų sąrašą rasite čia >>>

Seminaras gidams „Lietuvos etnografiniai regionai“

Gegužės mėnesį Etninės kultūros globos taryba kartu su Turizmo rinkodaros asociacija rengia seminarą gidams apie Lietuvos etnografinius regionus.

Kiekvienam etnografiniam regionui – Aukštaitijai, Dzūkijai (Dainavai), Suvalkijai (Sūduvai), Mažajai Lietuvai ir Žemaitijai – skiriama po du seminaro vakarus. Jų metu pristatoma regionų tradicinė architektūra, tarmės ir patarmės, kalendorinių ar gyvenimo ciklo švenčių ypatumai, tradicinė muzika, tradicinis menas ir amatai, tautinis kostiumas, kulinarinis paveldas. Pranešimus skaito šių sričių tyrėjai – etnologai, kalbininkai, etnomuzikologai, muziejininkai.

Tarybos posėdžio darbotvarkė

Gegužės 10 d. 13 val. vyks nuotolinis Etninės kultūros globos tarybos posėdis. Darbotvarkėje numatyti klausimai:

  1. Dėl etninės kultūros svarbos užtikrinant Lietuvos nacionalinį saugumą (30 min.);
  2. Dėl Etninės kultūros specialisto apibrėžties, jų rengimo būklės ir poreikio analizės (20 min.);
  3. Dėl Kultūros ir kitų specialistų (apimant pedagogus) kompetencijų tobulinimo etninės kultūros srityje bendrųjų gairių parengimo, įgyvendinant KP planą (20 min.);
  4. Dėl Sūduvos vardo įtvirtinimo teisės aktuose (20 min.);
  5. Dėl diskusijos apie etninės kultūros būklės užsienio lietuvių bendruomenėse vertinimą inicijavimo (20 min.);
  6. Kiti klausimai.

Tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė
Nuotraukoje – prieverpstės fragmentas. Prieverpstės autorius – Ignas Demulis. Eksponatą saugo Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, inventorinis numeris – ČDM Lt 2651. Nuotrauka iš virtualios parodos „Senosios prieverpstės“ Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje LIMIS

 

Konferencija „Sūduvių tapatybės ženklai XXI amžiuje: kalba, kultūra, savimonė“

Gegužės 5 d. Lietuvių kalbos institute įvyko Sūduvos metams skirta konferencija „Sūduvių tapatybės ženklai XXI amžiuje: kalba, kultūra, savimonė“.
Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo narys Andrius Vyšniauskas, Lietuvių kalbos instituto direktorė dr. Albina Auksoriūtė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė doc. dr. Dalia Urbanavičienė.

X