Etninės kultūros globos taryba

Naujienos

Pasveikinti konkurso „Mano žirgas“ laureatai

2024 m. sausio 26 d. Baisogalos dvare (Radviliškio r.) įvyko Žirgo metų progai skirto moksleivių paveikslų konkurso „Mano žirgas“ baigiamasis renginys. Jį surengė Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga ir Žemaitukų arklių augintojų asociacija, o inicijavo Etninės kultūros globos taryba.

EKGT būstinėje – dailininko Virginijaus Kašinsko paroda

Sausio 16 d. Etninės kultūros globos tarybos būstinėje (Gedimino pr. 60) atidaryta dailininko Virginijaus Kašinsko tapybos paroda „Mitologiniai akmenys". Parodoje eksponuojama dvylika V. Kašinsko darbų, kuriuose – menininko žvilgsniu pamatyti ir užfiksuoti Lietuvos akmenys. Didžioji jų dalis – archeologijos ir mitologijos paminklai, siejami su senąja baltų religija ir jos apeigomis. Tačiau kai kurie – tiesiog įspūdingomis formomis ir dvasia pasižymintys kūliai, įkvėpę dailininką sukurti savo mitus.

Tarybos posėdyje aptarta

2024 m. sausio 16 d. įvyko pirmasis šių metų Tarybos posėdis. Jame buvo svarstyti šie klausimai: dėl nematerialaus kultūros paveldo specialistų Saugomų teritorijų (toliau – ST) direkcijose išsaugojimo; dėl Lietuvos kultūros tarybos (toliau – LKT) skiriamo dalinio finansavimo etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo projektams analizės ir siūlymų pateikimo; dėl Etninės kultūros globos tarybos 2024 m. veiklos plano patvirtinimo; dėl pedagogų kompetencijų etninės kultūros srityje tobulinimo bendrųjų gairių parengimo; dėl etninės kultūros srities Nvevyriausybinių organizacijų sąrašo patvirtinimo; dėl EKGT užsakomų tyrimų 2024 metais organizavimo. 

 

Sausio 16 d. Tarybos posėdžio darbotvarkė

Etninės kultūros globos tarybos posėdis vyks 2024 m. sausio 16 d. 13 val. Darbotvarkėje numatyti klausimai:

  1. Dėl nematerialaus kultūros paveldo specialistų Saugomų teritorijų direkcijose išsaugojimo (30 min.);
  2. Dėl Etninės kultūros globos tarybos 2024 m. veiklos plano patvirtinimo (10 min.);
  3. Dėl Lietuvos kultūros tarybos skiriamo dalinio finansavimo etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo projektams analizės ir siūlymų pateikimo (20 min);
  4. Dėl pedagogų kompetencijų etninės kultūros srityje tobulinimo bendrųjų gairių parengimo (20 min);
  5. Dėl etninės kultūros srities NVO sąrašo patvirtinimo (20 min.);
  6. Dėl EKGT užsakomų tyrimų 2024 metais organizavimo (20 min.);
  7. Kiti klausimai.

Tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė
Paveikslėlyje – nežinomo autoriaus 1859 m. sukurtos verpstės fragmentas. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, ČDM Lt 1928. www.limis.lt

Įvyko VI Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados etapas savivaldybėse

Šeštosios Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados (toliau – Olimpiada) pirmasis, savivaldybių etapas įvyko 2023 m. gruodžio mėnesį. 

Olimpiadoje dalyvavo 36 savivaldybės: 12 savivaldybių iš Aukštaitijos regiono (Anykščių, Biržų, Ignalinos, Kėdainių, Kupiškio, Molėtų, Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio, Visagino, Rokiškio, ir Zarasų rajonų), 4 savivaldybės iš Dzūkijos (Dainavos) regiono (Alytaus, Lazdijų, Varėnos ir Vilniaus rajonų), 3 iš Mažosios Lietuvos regiono (Klaipėdos miesto, Kaipėdos rajono, Šilutės rajono), 5 savivldybės iš Suvalkijos (Sūduvos) regiono – Kauno, Šakių, Vilkaviškio, Kalvarijos, Marijampolės rajonų), 9 savivaldybės iš Žemaitijos regiono (Skuodo, Kelmės, Raseinių, Mažeikių, Šilalės, Kretingos, Šiaulių rajonų, Šiaulių miesto ir Palangos). Be to, pirmajame etape dalyvavo Vilniaus, Kauno ir Punsko mokiniai.

Daugiau informacijos >>>

Ankstesnis 1 ... 5 6 7 8 9 ... 133 Sekantis
X