Sutarta, kad vietoje trijų šiuo metu egzistuojančių Žemaitijos herbų (dviejų didžiųjų ir vieno mažojo) reikėtų įtvirtinti tik du: vieną didįjį ir vieną mažąjį. (Plačiau apie šiuo metu naudojamus Žemaitjos herbus skaitykite čia >>>).
Aptartas visuomenėje kylantis klausimas dėl meškos kaklą juosiančios grandinės. Į siūlymą grandinę nuimti pažiūrėta kritiškai: grandinė ant meškos kaklo buvo ir senojoje Žemaitijos heraldikoje, naudotoje XVI–XVIII a. Tad ši detalė yra labai svarbus, istoriškai pagrįstas Žemaitijos herbo akcentas. Juolab kad jį interpretuoti reikėtų ne kaip vergovės, o kaip laisvės simbolį – juk meška nėra pririšta, ji grandinę nutraukė.
Tokia pati išvada padaryta ir dėl idėjos keisti Žemaitijos herbe esantį užrašą „Patria una“ (lot. Tėvynė viena) į žemaitišką. Nutarta šūkį išlaikyti lotynišką, pabrėžiant, kad Žemaitijos herbas yra sukurtas remiantis giliomis Europos heraldikos kūrimo tradicijomis. Juolab kad būtų labai sunku išsirinkti, kuria žemaičių patarme reikėtų rašyti šūkį, jei būtų nutarta jį rašyti žemaitiškai.
Sutarta šias ir kitas herbo detales plačiau aprašyti ir išaiškinti, kad jos būtų labiau suprantamos ir priimtinos visuomenei.
Žemaičių kultūros draugija apsiėmė organizuoti lėšas heraldikos projektams tobulinti. Projektai turi būti parengti pagal naujus techninius heraldikos etalonų rengimo reikalavimus.
EKGT informacija
Nuotraukoje – Seimo Žemaičių grupės narys Jonas Gudauskas, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė, Seimo Žemaičių grupės pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė, Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys, Lietuvos heraldikos komisijos vyriausioji specialistė Gitana Zujienė, Lietuvos heraldikos komisijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Aleksiejūnas.