Naujienos

Penktojo Tarybos posėdžio darbotvarkė

Šių metų penktasis Etninės kultūros globos tarybos posėdis vyks gegužės 11 d. 13 val. nuotoliniu būdu.

Posėdžio darbotvarkėje numatyti klausimai:

  1. Dėl siūlymų tobulinti Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymą, jo įgyvendinimą (20 min.).
  2. Dėl siūlymo tobulinti Lietuvos Respublikos strateginio valdymo įstatymą, grąžinant horizontalaus pobūdžio plėtros programas ir kitus strateginio planavimo dokumentus (15 min.).
  3. Dėl Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos projekto (20 min.).
  4. Dėl siūlymo papildyti Lietuvos Respublikos herbo, kitų herbų ir heraldinių ženklų įstatymo 3 straipsnį nauja dalimi (20 min.).
  5. Dėl siūlymo surengti forumą kartu su Prezidentūra dėl etninės kultūros vaidmens kultūros ir regioninėje politikoje (20 min.).
  6. Dėl siūlymų skelbti atmintinus metus – Aukštaitijos, Žirgo ir kt. (15 min.). 
  7. Kiti klausimai (Tautodailės simpoziumo pristatymas, EKGT ir regioninių tarybų 20-mečio minėjimo surengimo galimybės ir t. t.) (20 min.).

Tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė
Nuotraukoje – studijoje „Giedražolė“ sukurtas žolynas

Gryninamas tradicinės žvejybos apibrėžimas

2021 m. gegužės 6 d. įvyko EKGT darbo grupės posėdis, kuriame aptartas tradicinės žvejybos apibrėžimo klausimas. Šis posėdis surengtas reaguojant į Neringos savivaldybės kreipimąsi, kuriuo išsakytas susirūpinimas dėl įstatymo leidėjų svarstomo verslinės žvejybos uždraudimo, kuris siejasi ir su tradicinės žvejybos uždraudimu, o kartu ir su Kuršių nerijos žvejų tradicinio gyvenimo būdo bei kultūrinės tapatybės praradimu.

Patvirtinta 2020 metų EKGT veiklos ataskaita

Gegužės 5 d. Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto posėdyje svarstyta ir patvirtinta Etninės kultūros globos tarybos 2020 metų veiklos ataskaita. EKGT veiklos ataskaitą pristatė EKGT pirmininkė Dalia Urbanavičienė.
 

Posėdžio transliacijos nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=GN_jnXbFXms

Su EKGT ataskaita galima susipažinti čia >>>

EKGT informacija

Sveikiname III Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados nugalėtojus!

2021 m. balandžio 23 d. įvyko III Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados (2020–2021 mokslo metai) šalies etapas, kurio pagrindiniai rengėjai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Etninės kultūros globos taryba ir Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga.

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą su rūpesčiu dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį.

Ankstesnis 1 2 3 ... 63 Sekantis
X