Žemaitijos etnografinio regiono vėliavos projektą Žemaičių kultūros draugijos iniciatyva sukūrė Algis Kliševičius. Žemaitijos etnografinio regiono herbų ir vėliavų projektai buvo sukurti Žemaičių kultūros draugijos iniciatyva, jų autorius – Algis Kliševičius. Mažojo Žemaitijos herbo ir viduriniojo Žemaitijos herbo bei Žemaitijos vėliavos (su mažuoju Žemaitijos herbu centre) projektai buvo suderinti Lietuvos heraldikos komisijoje 1994 m. liepos 21 d. (protokolo Nr. 121), o didžiojo herbo ir vėliavos su didžiuoju herbu centre projektai aprobuoti LHK 1999 m. liepos 22 d. (protokolo Nr. 208). Tačiau visi šie Žemaitijos etnografinio regiono heraldikos projektai dar nėra patobulinti pagal LHK nustatytas Herbų, herbinių vėliavų, herbinių antspaudų ir herbinių ženklų kūrimo taisykles, herbų etalonai nėra patvirtinti Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu, o vėliavų nėra patvirtinusi EKGT.
Pagal sukurtą projektą mažasis Žemaitijos herbas yra herbinis skydas, kurio raudoname lauke pavaizduota juoda meška su sidabrine (balta) grandine ant kaklo (tokios pat spalvos yra meškos dantys ir nagai), stovinti ant užpakalinių kojų. Viduriniojo Žemaitijos herbo projekto variantas susideda iš aprašyto mažojo herbo ir ant jo uždėtos heraldinės kunigaikščių aprangai būdingos raudonos kepurės (karūnos) su sidabriniu vainiku. Didžiojo Žemaitijos herbo projekto variantas papildytas skydininkais: skydą su meškos atvaizdu ir skydo viršuje esančia karūna iš dešinės pusės prilaiko sidabrinė deivė, kita ranka atsirėmusi į inkarą, o iš kairės pusės skydą prilaiko sidabrinis karys; karys ir deivė stovi ant sidabrinio kaspino su raudonai įrašytu lotynišku užrašu Patria una (liet. „Tėvynė viena“).
Pagal 1994 m. sukurtą projektą Žemaitijos etnografinio regiono lauko vėliava – tai baltos spalvos audeklas su dešiniajame šone esančiomis uodegomis, o kairėje vėliavos pusėje pavaizduotas Žemaitijos mažasis herbas. Pagal 1999 m. sukurtą projektą Žemaitijos etnografinio regiono reprezentacinė vėliava taip pat yra baltos spalvos audeklas su dešiniajame šone esančiomis uodegomis, bet kairėje vėliavos pusėje išsiuvinėtas Žemaitijos didysis herbas, vėliavos laisvi kraštai apsiūti raudona virvele, prie koto tvirtinamos dvi raudonos virvelės su raudonais kutais.